» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nemožnost se dostat do BIOSu

Dostal se mi do ruky malý netbook Acer Aspire ONE a nemůžu se dostat do BIOSu . Podle manuálu se má mačkat po startu klávesa F2 , ale vždy mi naskočí nabídka , spuštění systému , Windows 7. Nemáte někdo s tímto zkušenosti ? Nefunguje ani klávesa F12 , kde by se měla spustit nabidka Boot zažízení . Díky za info .

Odpovědi na otázku

Zkus držet F2 a zmáčknout tlačítko zapínání.

V niektorych pripadoch podla konfiguracie v BIOSe(ak ju tam vyrobca vobec dal!) sa daju funkcne klavesy nastavit, aby fungovali, ako ked je stlaceny fn. Mozno je to tak nastavene v BIOSe a treba stlacat Fn+F2.Za pokus stoji.

Pravděpodobně hibernovaný OS.Co s tím?1) Odpoj fyzicky systémový SSD.2) Připoj ho jako externí k WKS.3) Smaž hiberfil.sys v rootu SSD.4) Po vstupu do BIOSu v NB zakaž FastBoot.5) Zapoj systémový SSD.

Děkuji za rady ,,pomahla dned ta první ,,, musí se držet F2 a zapnout netbook ,,,, Přitom v manuálu je psané , že se má zmáčknout klávesa až po objevení loga netbooku ,,,asi chyba překladu Díky

Tesime sa, ja stlacam akosi automaticky dane klavesy hned po zapnuti tlacitkom, ani mi to neprislo, ako mozny problem :)