» Poradna » Notebooky

Nemohu vypalovat na notebooku

Dobry chtel sem se zeptat jestly nevite co muzu mít za chybu protoze sem vcera dal mechaniku z notebooku Packard Bell na hp comel puvodne Windows XP ale preinstaloval sem ho na Windows 7 a mechanika normálně DVD načte a pri pokusu neco vypálit mito mechaniku normalne načte a dokonce to i normalne naběhne ale zasekne se to na 0% ale pred dnem semi zapsalo tak 25% image souboru . Potrebuji totiz udelat bootovaci DVD ISO soubor mam stazenej dokonce sem jich zkousel i vic druhu Windows 10 cca 2.9GB nebo Ubuntu 1.6gb ale zkratka se to vzdy sekne a disk mi vyjede samozrejme uz je nanic .Jinak parametry Pc:1.4GHz. 1gbram mechanika neaka matschita dekuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Vadna mechanika, alebo zle dvd.

DVD sem vcera kupoval konkretne verbatim DVD+R a mechanika ho ma podporovat tak nwm no ale divny ze trosku zapsala

Potom je to mechanikou. Ked ze nieco zapisala, tak predpokladam, ze zlyhal posuv hlavy. Ak si na to trufnes, skus rozobrat mechaniku a rozhybat posuv hlavy. Pri dlhsej odstavke sa to stava, kvoli stvrdnutiu maziva na vodiacich kolajnickach.V pripade novej mechaniky, by som doporucil kupit externu, pripojitelnu cez USB.

OK zkusim dik

Zkus doinstalovat ještě nějaký vypalovací SW, např. Ashampoo. (zdarma).