Nemohu stisknout více kláves naráz.

Zdravím, právě jsem si pořídil nový pc včetně monitoru a klávesnice. Jde o to, že mi ve hře Tanki Online nejde správně ovládat tank. Jsem zvyklý na šipky a otáčet věží xy. Jenže když zmáčknu např. šipku nahoru a vlevo, tak mi ostatní klávesy nereagují. Dříve jsem hrál na notebooku, a tam to bylo vždy v pohodě. V nastavení hry jsem zkoušel změnit ze šipek na numerickou klávesnici, nebo O K " L apod. a nic se nezměnilo. Divné ale je, když ovládám klávesami I J L K, tak to funguje, jak má. Jsem z toho docela zmatený. Díky za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zapomněl jsem dodat, že klávesnice je herní Canyon cns-skb6.

Asi je málo herní a používá http://home.zcu.cz/~dudacek/PZ/klavesnice.pdf a neumí správně přečíst tvou kombinaci kláves.

Byl jsem kvůli tomu v obchodě, kde jsem si ji vybral a tam fungovala (zkusili to na té konkrétní hře). Možná mi chybí ovladač nebo tak něco.

To tak něco bude ten ovladač.

Zkoušel jsem stáhnout z oficiální stránky MSI ovladač na chipset, ale nic se nezměnilo. Co bych měl tedy aktualizovat?

K čemu je ti pro myš ovladač čipsetu? Když ti nepoteče voda, tak budeš volat plynaře? Zkus to jinak...

Teda ne myš, ale klávesnice

V tom případě se podívej jestli u klávesnice bylo nějaké CD, nebo co má výrobce na webu (možná i návod

Už dříve jsem se díval, jestli je možné nějaký stáhnout. Ale na oficiální stránce je psané, že není třeba žádný ovladač. https://czech.canyon.eu/product/valiant-cns-skb6-cz/

"Klávesnice Valiant je zařízení membránového typu pro základní hry, které nevyžadují žádné další funkce herních zařízení"...reakce na stisk více kláves není běžná vlastnost klávesnic (kromě kombinace CTRL, ALT, SHIFT...).

To sice ano, ale jak jsem již napsal, zkoušeli jsme to přímo v obchodě (na té konkrétní hře a klávesnici a fungovalo to). A navíc pokud změním ovládání na určité klávesy, tak to funguje, jak má. Takže problém nebude v konstrukci.

https://en.tankiwiki.com/Tank_controlsOdstavec - Possible Problems when Customizing Controls

Díky, ale už jsem to viděl. Problém není v customizaci, ale v defaultu. Zvykl jsem si hrát šipkama, točit věží x,y a střílet mezerníkem. Ale problém je v tom, že není možné zároveň jet diagonálně (vpřed+bok) a zároveň střílet a točit věží. Prozatím jsem to vyřešil tak, že jsem ovládání šipek přenesl na klávesy I J K L, není to však ideální, budu muset hold dál zkoumat, kde je zakopaný pes.

Řeším to samé jak to dopadlo?