» Poradna » Notebooky

Nemohu se přihlásit do notebooku (3x špatně zadaný PIN)

Zadala jsem 3x špatně číslo PIN, nyní se nemohu do notebooku dostat. Je nový a neumím to s ním (moc). Je to Hp a něco. Neznám číslo účtu microsoftu, notebook funguje jen že je zapnutý, ale zkoušela jsem to vícekrát a mám dojem, že se zablokoval. Je možnost se do něho dostat, alespoň nouzově? Děkuji//Opraven nesmyslný titulek (mail) a text rozdělen na věty, aby to šlo vůbec přečíst.//

Odpovědi na otázku

Hezkýýý, administrátor už opravuje i chyby v textu. Doporučuji to dělat jako (soudružka) paní učítelka - hezky červeně a oznámkovat. Snad se Jana alespoň začervená.

Děkuji za radu mám jiné starosti,a když nemáte radu alespoň můžete opravovat moje chyby

To byla reakce na to, že tu prasečinu, která se nedala číst, admin rozluštil a učesal. Takže milá Jano, naučit se číst a naučit se pravopis. Nějaké starosti a věk neomlouvá, ale naopak.

Laptop vrat majiteli.A lhát se nemá... Nový laptop a neznáš účet MS ? :))Není začPá.

Už jsem se s tím kolikrát setkal, při prvním spuštění vše odkliknout, klidně tam dát blbosti, jen "aby to jelo" ...

Jako že by se při prvním spuštění vše samo vygenerovalo?? Ale no tak.Teď v 1903 ty debilni W10 dokonce natvrdo vyzadujou nastavení 3 kontrolních otázek v offline účtu.Účet MS zase buď mobil a nebo sekundární mail.Ten původní dotaz je prostě levá...

Jsou v oběhu i staré instalace, ty ověřování nevyžadujou, ani MS účet, jde to proklikat, něco se nastaví a pak se zapomene co.

Tahle vymoženost na mě bafla až 1803.Od 1709 tě to zase nutí do PINuAle zapomenout PIN, heslo i účet zároveň ?? Sorry jako.

Samozřejmě ne 1803 ale správně 1903

Prominte že jsem starší generace,která naivně čekala radu,červenat by jste se měl vy moc děkuji

Chceš radu? Ok.Nabootuj z live distra Linuxu a zapni si superadminaPak se přes něj přihlaš s vyresetuj pass u toho acc.Není zač :))Pa

Říct vnukovi, aby pomohl, tady jiná rada není, chybí úplné základy s prací s PC, tam pomůže jen další osoba na místě

Proč jsi tam vůbec nastavovala PIN? To ti nestačilo heslo? No tak aspon je to zabezpečené i proti tvému používání Pokud nic neznáš dokonce ani název toho notebooku tak to bude těžký

Pokud to chce PIN, pak je u účtu nastaveno heslo.Klikni na jiný způsob přihlášení, účet tam bude předvyplněný nebo si jej vybereš vlevo dole a zadáš heslo, které jsi zadala, když sis počítač přinesla.Další možnosti:vytáhnout disk (pokud není šifrovaný), nechat si stáhnout data a přeinstalovat (obnovit do továrního nastavení bez zachování souborů a aplikací)

Formátovat je samozřejmě extrém.Pokud nemá bitlocker tak se do toho "Vlámu" do 10-ti minut i s kafem. A to bez ztráty dat.Ale raď na dálku někomu kdo má pocit že poradna je tu od toho aby zadarmo, ihned a jednoduše radila kdejakému laikovi bez elementárních znalosti... ;)Paní, pokud je to fakt paní, má pocit že ji snad odpověď dlužíme ;)

3x zadaný PIN kód