» Poradna » Počítačové sítě

Nemohu se dostat do nastavení routeru

Dobrý den,chtěl jsem si přidat do routeru sítovou kartu která se může připojit ,ale nemohu se dostat do nastavení.Když zadám adresu která je v návodu,tak mi to píše server nenalezen.Adresa je standardní http://htt192.168.2.1./Kde by mohla být chyba?

Odpovědi na otázku

Len vypnite a znovu zapnite modem, poprípade si vymažte cookies v prehliadači.

Štandardná adresa neexistuje, lebo je ich viac, ktoré sa používajú. Pozri do manualu. Skôr by som si typol na 192.168.0.1. Ak nepomôže nič, resetuj ho, ale napíš v slovnom formate (napr. tplinkwifi.net)

Tak na tu adresu mě to vždy fungovalo. V manualu je napsaná tato.Router je SMC WBR14-G2

Máš pravdu. Pokud se v tom dříve někdo nevrtal a nezměnil IP adresu přístroje. ☺

Tak mám to doma ,takže se v tom nikdo nevrtal. Naposledy jsem byl v nastavení cca před půl rokem, povoloval jsem tam připojení mobilu nic jiného.

Nastav IP adresy v PC na automatiku, ak nepomôže, priraď IP na 192.168.2.20, podsieť na 255.255.255.0, gateway 192.168.2.1, DNS detto, mohlo by pomôcť ipconfig /release, neviem či nie je nutné aj ipconfig /renew. Alebo skús z tabletu ak router nemá blokovaný prístup z wifi, alebo nemá obmedzenie len na konkrétnu MAC adresu. Posledná možnosť je reset

Tak jsem to vše vyzkoušel a pořád nic. I ten reset jsem udělal.

Do adresného riadku v prehliadači zadaj 192.168.2.1 - žiadne htt tam nedávaj, ani http - len tie čísla!username = none (žiadne)password = scmcadmin

No, ta adresa moc standardní není. Už jen to htt v adrese za lomítkama. Jestli jsi to teda jen špatně nezkopíroval. Jiný prohlížeč jsi zkoušel?

To jsem jen spatně napsal. Mělo to být klasicky http. Ted jsem to vyzkoušel v Chrome a ono to jde. Je divné, že to před tím nešlo a to jsem to zkoušel několikrát. Dík za rady

Zjevně jsi to tam zadával s nějakým překlepem

Jsem to zkoušel snad dvacetkrát.

Měl jsem stejný problém, tak jsem zkusil jiný prohlížeč a už jsem to pak neřešil. ☺

A kam hodláte strkat tu síťovou kartu?

Myslím jako číslo, která karta se může připojit.

Whitelist s MAC?

Ach ti termiti...Nechcete si k tomu někoho pozvat?