» Poradna » Notebooky

Nemohu se dostat do BIOS

Dobrý den,jsem vlastníkem notebooku Medion Erazer, Model: X6817, Procesor: Intel Core i7-2670QM, Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 560M, Paměť: 8GB RAM, Úložiště: HarddiskHitachi 5V 700mA DC 320GB Data 3GB/s + SSD Kingston 120GB, Operační systém: Windows 10, 64bitStala se mi velmi nepříjemná věc. Spodní stranou, kde se nachází Harddisk, mi notebook omylem že židle spadl na zem (byl vypnutý). Ano, jsem si to vědom, že jsem pitomec, ano notebook jsem zapnul a zobrazilo se tohle:Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083)Copyright (C) 1997-2000 Intel CorporationThis product is covered by one or more of the following patens: US5, 307, 459 atd.Realthek PCIe GBE Family Controller Series v2.35 (06/14/10)PXE-E61: Media test failure, check cablePXE-MOF: Exiting PXE ROM.Reboot and Select proper Boot deviceor Insert Boot Media in selected Boot deviceand press a keyNotebook jsem vypnul a rozdělal zadní kryt, zjistil jsem, že je odpojený harddisk, tak jsem ho zase zapojil. Zapnul znova a to stejné...Radil jsem se s mými známými, hledal jsem na internetu o tom informace. Jestli jsem to pochopil správně, potřebuji se dostat do BIOS a zvolit ten Harddisk, nebo popřípadě pokud tam nebude, tak je poškozen.Snažil jsem se tedy jakýmkoliv způsobem okamžitě po zapnutí (F2, F10, F12 atd.) dostat do BIOS, ale nejde mi to. Jediné co jsem zjistil, že pokud stisknu CTRL + ALT + DELETE, tak se objeví znova logo MEDION a pak znova ten výše zmíněný text.Má otázka tedy zní, co teď? Poškodil jsem Harddisk? Jak se dostanu do BIOSU, jestli to tedy vůbec jde?Byl bych moc rád za každou odpověď či pomoc, je mi to moc líto a opravdu si nevím už rady.. 😔

Odpovědi na otázku

Zkus mačkat při startu klávesu Delete. Pevný disk vyzkoušej v jiném PC, jestli je možnost. Zkontroluj, jestli se v okolí SATA konektoru neodlomila nějaká součástka či neprasklo PCB.

Zkusil jsem při startu mačkat DELETE, žádná reakce, BIOS se nespustil. SATA konektor není nějak poničený, deska je v pořádku. Zkusím ten Harddisk v jiném PC.

Tak Harddisk jsem vyzkoušel v jiným notebooku a to stejné. Ale pozitivní je, že jsem se mohl přes F2 konečně dostat do BIOSu. Harddisk je zobrazený, ale nefunguje. Takže je ta chyba na Harddisku, koupím si tedy nový...

Nefunguje - co to znamená? Netočí se? Podíval ses aspoň do smartu? Taky může být jenom chybný filesystém na disku. Zkontrolovals ho vůbec někdy (chkdsk) ??

Omlouvám se, nepodíval, co tedy vše mám v tom BIOS udělat? Nikdy jsem s tím nepracoval...

Tak nakonec uzavírám mojí otázku. Děkuji všem za ochotu a za pomoc. Harddisk jsem přeformátoval a zase funguje jak má. Přeinstaloval jsem na Windows 7 a vše ok. Děkuji moc, zatím ahoj!

Udělej povrchový test celého disku, ať máš jistotu, že je v pořádku.