» Poradna » Ostatní

Nemohu naladit programy jako dříve

Dobrý den, včera přestaly fungovat skoro všechny programy. Zůstala funkční pouze Nova, Prima Cool a Barrandov. Přeladila jsem tedy celou Tv a našlo to pouze pár programů zhruba 8 oproti původním 25. Nevíte kde by mohl být problém?Zkoušela jsem přelaďovat televizi už několikrát, ale vždy to dopadne stejně. Zajímavé však je, že v anténě problém není, protože při připojení jiné televize na tuto anténu, vše běží bez problému.

Odpovědi na otázku

typ televize,z jakého vysílače?

Jedná se o televizi Samsung UE32H5000, bohužel však nevim, jak zjistim ze kterého vysílače signál přijímám. Jedná se o okolí České Třebové.

Postupné vypínání vysílačů v DVD-T v rámci přechodu na DVDT-2 a televizor nepodporující tuto normu vysílání? Navštiv nějaký radiotelevizní servis, nejlépe, kde dělají i antény a zeptej se, zda ve vaší lokalitě vypnuli DVB-T a když tak ti rovnou nabídnou settopbox.

Na vypínání DVB-T je ještě brzo. Co třeba servisní odstávka toho přísně tajného vysílače? https://www.digistranky.cz/udrzbove-prestavkyPařízek (mux4) obvykle vysílá z jiných vysílačů a odstávky ČRa se ho netýkají.

Takže je celkem logicky problém v televizi, ne? ;) Buď se jedná o součást přechodu na DVB-T2 a starší TV, která ho nepodporuje a nebo závada TV.

já jen nechápu jak si může někdo dovolit někomu vypnout ČT, když oficiálně má k ukončení DVB 1. gen dojít až 2021 jestli se nepletu (nemám televizi tak je mi to putna) za předpokladu, že po mě někdo chce nějaký výpalný koncesionářský.Celé to jenom ukazuje 2 věci:1) Stát na nás z vysoka .....2) Projekt přechodu je totálně nezvládnutý

S tím vypínáním, určitě nevypli ČT1, 2 a 24. Jen Art a Sport. Ostatní ale mohlo být přesunuto na jiné kanály. Každopádně je neskutečný bordel to, že vůbec tak brzy po ukončení analogu ukončují i první generaci DVB-T. I když na omluvu se dá říct, že asi nikdo nemohl věštit tak rychlý rozvoj mobilních dat a nutnost uvolňovat TV pásmo pro mobilní sítě.

A není možné že právě dělají nějakou údržbu na vysílači, který používáte? To co vám jde může být z jiného vysílače.Počkal bych do večera, případně do dalšího dne. Tyhle plánované výluky kvůli údržbě nebývají delší než den. Většinou se to ráno kolem 7mé hodiny vypne a nahodí se to někdy odpoledne kolem 17:00.