» Poradna » Programy

Nemel by adsl router z venku odpovidat na ping?

dobry vecer,
mam adsl od volneho a asus adsl router...mam pevnou ip adresu a prekvapuje me ze kdyz si na nej zvenku pingam tak nedostavam zadnou odpoved.netusite nekdo jak to funguje? pripadne kde tu odpoved na ping nastavim? dekuji
d

Odpovědi na otázku

Nenapsal jsi typ routeru.
Je pravděpodobné, že moderní router ASUS je současně vybaven firewallem a protokol ECHO není povolen. Router je tak skryt před častými útoky hackerských automatických nástrojů a nelze ho snadno napadnout.

je to asus am200g a FW tam je ale nikde u nej jsem nenasel Echo reply...lze to snad povolit pres nejakej port?.dikes

Předpokládám, že se snažíš rozchodit nějakou službu na PC zapojeném do tohoto routeru, a na hxxp://www.whatismyip.com jsi si zjistil adresu svého PC a ta nefungovala pingnout z jiného místa, je to opravdu velice pravděpodobně tí zapnutým FW v routeru, neboť já sám mám router od ASUSu a primárně je onen FW zapnut a blokuje všechny příchozí porty !!! Z tohoto důvodu ti nemusí řádně fungovat žádný program, který se jakkoliv vztahuje ke komunikaci pomocí sítě internet. Doporučuji ti použít web stránku hxxp://www.portforward.com kde velmi pravděpodobně najdeš odpověď na problém, kvůli kterému se pokoušíš pingnout svoji adresu zvenku.

PS: linky jsou upraveny na hXXp:// kvuli pripadnym namitkam moderatoru

diky moc, super webik

Kazde zarizeni by melo odpovidat na ping. Bohuzel, vyrobci se snazi vychazet vstric paranoidnim laikum (kteri o sitich sice nic nevi, ale boji se moc), takze v defaultnim nastaveni je casto zakazana odpoved na ping. Ostatne Microsoft nastavuje Win stejne. :o((
Zkontrolujte, zapnete.