» Poradna » Počítačové sítě

Německý telefonní konektor - zapojení

Ahoj, potřeboval bych poradit, jak jsou zapojený telefonní káble na německých konektorech?Díky moc

Odpovědi na otázku

http://www.fortunecity.de/wolkenkratzer/486/60/tae.... to trochu komplikovanejsie (na bytovej zasuvke su spravidla dva "N" a jeden "F"), do F sa strka hlavny pristroj, a do N ostatne, funguje to potom tak ze ak zdvihnes "N", tak prestane fungovat "F" (napr. ak zdvihne fax ("N"), tak v telefone ("F") nebudes pocut cvrlikanie modemu, apod.

Díky moc...na wikipedii jsem sice našel zapojení konektoru RJ12 6P6C, ale bylo mi to k ničemu. Díky

neviem na co to potrebujes, keby som vedel mozno by som napisal nieco blizsie k tomu.Ten "TAE" stecker (2xN+1xF) je v stene, a obycajne sa potom pouziva kablik ktory ma na jednej strane TAE a na druhej strane RJ12. Existuju aj adaptery TAE(F)->RJ12 apod., napr. od HAMA

No, potřeboval jsem to k asi 15 let starýmu modemu, je na něm konektor RJ12 a na druhý straně byl TAE dose... potřeboval jsem to okonektorovat, abych to mohl zapojit do normální ústředny. Navíc s RJ12 jsem se snad ještě nesetkal, jenom RJ11. Ale i tak, díky moc.

Navíc to byl N-konektor