» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nemáte oprávnenie na otvorenie tohto súboru

Zdravím, pred pár dňami som preinštaloval Windows (kvôli problémom so zvukom, je o tom príspevok niekde tu). Všetko prebehlo v poriadku. Nevšimol som si žiaden problém. Dnes som chcel otvoriť nejaké súbory na externom disku a dostal som hlášku "Nemáte oprávnenie na otvorenie tohto súboru. Ak chcete získať oprávnenie, obráťte sa na vlastníka súboru...". Súbory v predchádzajúcej instancii Windowsu fungovaly.Na PC mám dvoch užívateľov, obaja sú admin, jeden ešte nebol prihlásený.Keď si dám "pravé tlačidlo - vlastnosti - zabezpečenie - spresniť - hlavný subjekt - (cmd - whoami) - dám svoj účet - úplný prístup", tak mi toto prejde a som schopný súbor otvoriť. Keď ale toto urobím na celý disk a vyberiem možnosť "všetky zložky, podzložky a súbor" tak to začne prebiehať, ale mnoho súborov vyhadzuje chyby.Ako toto napraviť a prečo sa to vôbec stalo? Nijak som nezasahoval do práv, okrem založenia účtov som nič nerobil, disk som používal normálne.

Odpovědi na otázku

Na kartě zabezpečení přidej "everyone" a povol úplné řízení.. vše..

Práva objektů může měnit jenom vlastník.Nejprve tedy musíš převzít vlastnictví (i všech podřízených složek a souborů) na sebe.A teprve pak můžeš měnit jejich práva (čtení/zápis/úplný přístup atd). ------Jestliže totiž nejsi vlastníkem všech objektů, tak pokud se jim pokusíš (jako ne - vlastník) přidělit práva, hodí to (u nich) logicky chybu....------Potřeboval bys linuxový "výcvik"....

Já mám na externích discích vlastníka -> Systém.. A je naprosto jedno jestli vlastníkem admin nebo systém.. Rozhodně nemám problémy se zobrazením čehokoliv

Pokud tam nemas velke soubory, tak si to nech jako FAT32 (ExFat) a nemusis resit zadna prava...