» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nemám přístup do složky

Přenesl sem si si data ze starého pc na nové a když otevřu ex hdd kde sem to měl ve složce tak mi to napíše AKTUÁLNĚ NEMÁTE PŘÍSTUP DO TÉTO SLOŽKY dám pokračovat BYLO VÁM ODEPŘENO OPRÁVNĚNÍ K PŘÍSTUPU DO TÉTO SLOŽKY.V zabezpečení složky dám POKRAČOVAT označím svůj účet včetně zaškrnutí NAHRADIT VLASTNÍ... dám ok . NEMÁTE OPRÁVNĚNÍ KE ČTENÍ OBSAHU ADRESÁŘE mám na výběr ANO/NE dávám ano, systém píše sem převzal vlastnictví a že to mám pozavírat a zkusit znovu. Nejde nic Podle mě je problém v tom že tam vůbec nemám oprávnění což sem teda podle výše napsaného poznal hned ale nevím jak si tam to oprávnění mám přidat. V té složce zabezpečení NÁZEV SKUPINY NEBO ZABEZPEČENÍ jsou napsané jen 3 položky moje pc (účet) mezi nimi není. Ted je tam EVERYONE, SYSTÉM a CREATOR OWNER

Odpovědi na otázku

Ten druhý odstavec neplatí to sem zkoušel u jiné složky na tom samém HDD

Musíš si přiřadit rozšířená práva, ale já ti dám lepší radu, data překopíruj LiveDVD Ubuntu, ten ext. uvidí a na práva ti hodí bobek:http://www.ubuntu.com/download/desktopPoužij optiku / flash disk.

Já ubutu nikdy ani neviděl. Jak si mám přiřadit rozšířená práva ?

Projdi si přesně nápovědu pod OS (F1) mají to dokonale popsáno vč. postupů a příkladů. Pozor! Práva systémového oddílu nech jak jsou, brání to virům poškodit OS. Ubuntu vypadá takto a ovládá se snadno:http://abload.de/img/0214eiepj.pngSnad umíš rozbalit ISO na disk, nabootovat z něj, dát jen vyzkoušet = NEISTALOVAT, a pak už si se soubory můžeš dělat co chceš.

Tu ubutu sem si stahl a nabootoval ale po spuštění se nic nestane. Spustit WUBI.exe a nic okno se zavře

No tak to si snad děláš legraci!> ISO zapíšeš na disk (DVD / USB flash) jako obraz.> Nastavíš boot z tohoto média pokud to tak nemáš.> Vybereš pouze zkoušku bez instalace.Jaké EXE? O čem to mluvíš, snad to nespouštíš pod OS!!

Ne nedělám, já tomu prostě nerozumím, já nepracuji s PC a tyhle věci jdou mimo mně.

To by jsi se měl naučit protože:> Diagnostické nástroje typu Hiren'sBootCD pracují z bootovacího média:http://www.hirensbootcd.org/download/> Nástroje OS pracují z bootovacího / instalačního média:http://www.abload.de/img/snap64455de1o.png> I to Ubuntu či jiná distribuce také.To patří k základům práce a používání PC. Startovat PC není třeba jen z interního disku!

Ne přiřadit rozšířená práva, ale převzít práva.

Už sem to vyřešil prostě sem to "násilně" smazal. Jinak to ubutu najede až po restartu ? Nebo přímo z W7 ?