» Poradna » Počítačové sítě

Nelze zapnout sdílení souborů a tiskáren

Dobrý den, Potřeboval bych poradit. Mam síť 3x PC, PC A - WIN 10, PC B WIN 10, NTB WIN 10 - přes WiFi. PC A a NTB fungují v síti normálně. Na PC B Win 10, nejde zapnout položka sdílení souborů a tiskáren v ovládacích panelech. Po zaškrtnutí se opět vypne. Nastavenou Privátní síť mám, provedl jsem reset sítě - bez úspěchu. Předem děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

same sa nic nevypne, ak ano, tak tam mas bordel => cista instalacia win to isti. Lepsie ako na x pocitacoch nastavovat zdielanie je kupit si NAS.

Nas mám a přistoupím k němu i ze "zlobivého" počítače {přes IP} . Jen ho nedokážu připojit k síti, aby ho ostatní počítače viděly. Všechno na něm funguje, nic nenaznačuje, že by měl být nějak infikován. Reinstal WIN je poslední varianta.

tak ked mas NAS, tak nemas dovod pristupovat k "zlobivému" PC, lebo vsetky jeho data su na NAS.

To není jen o datech na NASu. Dostanu se na něj, ale ne přes průzkumníka, musím přes IP, ostatní počítače ho nevidí, nedají se hrát hry online, atd... A v neposlední řadě mě to dráždí, protože to nefunguje a nedaří se mi to vyřešit.

No a máte na tom PC B nějaké sdílené složky / soubory?

Samozřejmě. I když se dá namítnout, proč nejsou na NASu.

"Dostanu se na něj, ale ne přes průzkumníka"Můžete tu sdílenou složku připojit ne přes IP, ale pod jménem - jako síťovou složku \\server\složka ?Co Windows oprava "Vyhledání a odstranění problémů se sdílenými složkami" ?

Přes IP se dostanu z PC B na NAS. Na PC B se z ostatních počítačů nejde dostat, ping je negativní. Z toho usuzuji, že PC B není připojen k síti, jako PC A a NTB, u kterých není problém. Jediný rozdíl mezi PC A a PC B v nastavení vidím, že u PC B nejde zapnout položka sdílení souborů a tiskáren v ovládacích panelech. Po zaškrtnutí se opět sama vypne. Poradce při potížích mi moc nepomohl, tento problém jsem tam nenašel.

[Win] + [I]Hledat v nastavení"sdílení"

Tak vyřešeno. Povolením SMB klient vše funguje. Děkuji všem.