Nelze zapnout PC - vadný zdroj?

Čaute,včera jsem chtěl zapnout PC, ale bohužel mi na nic nereaguje tzn. že se ani neroztočí ventilátory, PC ani nepípne, prostě bez jakékoliv reakce... Jen na základní desce bliká u napájecího konektoru SB_PWR LED dioda zeleně jako divá (myslím, že při správné funkci jen svítí zeleně a při odpojení od zdroje zhasne). Předpokládám, že bude asi v háji zdroj nebo myslíte, že by to mohlo být i něco jiného, co bych měl prověřit než si koupím nový zdroj?Jaký nový zdroj byste mi doporučili? Nepočítám s tím, že bych zdroj dával někdy do nového PC, ale zůstane u toho současného - PC asi někdo časem podědí. Moje současná sestava je uvedena v popisu níže.Díky za rady nebo podněty.Základní deska: Asus M2R32-MVP - ATI CrossFire Xpress 3200; Procesor AMD Phenom X4 9600 2,3GHz; RAM 2x2 GB Kingmax 800 MHz; Grafická karta: SAPPHIRE Radeon HD 5770 1GB DDR5; Skříň: CoolerMaster Elite 330; HDD 1TB Samsung SATA, 500 GB Samsung SATA; 120 GB SSD disk, Zdroj Fortron Blue Storm II 500W

Odpovědi na otázku

Zajímavé je, že nikoho nenapadne vadný vypínač To jestli se zdroj alespoň zapne se dá zjistit lekce spojíš správné dva vodiče na 24pin konektoru aby se zdroj zapnul(začne se točit vetráček ve zdroji) no a to jestli dodává 12V můžeš zkusit tím, že tam připojíš větráček nebo použiješ multimetr:)

Vadný vypínač mě napadl, jako první, ale moc jsem tomu nevěřil. Zkusil jsem spojit ty dva vodiče/piny, ale vůbec nic se nezměnilo Obávám se toho zdroje. No asi to zítra dám do servisu. Jen bych potřeboval vědět, jaký zdroj by byl nejlepší, kdyby se opravdu musel kupovat nový...

Nejlepší zdroje současnosti jsou Seasonic Platnium, EVGA Supernova P2 či Corsar AXi

Cykluje pomocný zdroj. Důvod může být v samotném zdroji (vyschlý kondík) a nebo zkrat v PC. Z pomocného zdroje se nejčastěji napájejí USBčka (vylámané a zkratované piny), chipset, RAM. ☺