» Poradna » Notebooky

Nelze zapnout notebook HP 450 pro book

Můj notebook HP proBook 450 G2 nejde zapnout. Po zapnutí mi akorát naskočí logo HP a to tam do nekonečna svítí, dokud ho nevypnu natvrdo. Nevíte kde by mohla být chyba? Před tím, než se stala tato chyba jsem tam instaloval legální sadu Microsoft office 2013. Windows 7 je na něm nainstalovaný a taky legální. Je tam windows 7 home premium 32 bit.

Odpovědi na otázku

??

Odpojit od adaptéru a vytáhnout baterii. Pak přidržet několik sekund tláčítko zapnutí notebooku. Pak připojit napájecí adaptér (baterii ne) a notebook zkusit zapnout.Občas toto pomůže. Ještě by chtělo vymazat pamět CMOS, ale to už nutno začít notebook rozebrat.

Poradíte mi prosím s tou pamětí? Možná bych si na to troufnul.

Co chceš poradit - pokud si na to troufáš - rozebrat, nic neulomit, neohnout, vytáhnout baterii napájení CMOS, za pár minut ji dát zpět, složit a pak...... děj se vůle boží...

Baterii CMOS nemohu najít, sundal sem kryty a nikde nic :(

Dál se nedostanu, jelikož dál nejsou klasické šroubky, ale jen hvězdičky..

co dělat dál?

Pořídit si šroubovák na ty hvězdičky. A pak najít na internetu návod na rozebrání toho notebooku: https://www.google.cz/webhp

A kdyby to náhodou nepomohlo, máte jiný nápad?

Svěřte celou věc někomu zdatnějšímu. Těžko opravíte notebook, když nemáte tušení ani o existenci křížového šroubováku.

křížoví šroubovák tam opravdu nepasuje. Tahle hvězdička má 6 hran a křížákem jí opravdu nepovolím.

to je záměr, aby na to namakaly packy bfu

Nemáte nějaký nápad, jak to opravit, aniž bych vyndal "tu" baterii?

S E R V I S !!!!!!

Hod do Googola slovo "torx" a citaj.Ale aj tak si myslim, ze to neni Tvoj problem.Da sa dostat do BIOSu? Neda sa logo HP odkliknut klavesou "Esc" alebo "Tab"?Neobjavi sa odstranenim loga chybove hlasenie?Ked sa da dostat do BIOSu, tak sa da vypnut zobrazenie loga HP.P.S. na YouTube je halda navodov na demontaz prislusneho NB.

Do BIOSU se dostanu, kdybych měl bootovací CD, zkusím nabootovat, ale to jsem půjčil kamarádovi, tak to nemůžu zkusit. Chybové hlášení se neobjevilo ani jednou. Zkoušel sem přehodit Ramku do jiného PC a tou to není, normálně funguje. Demontáž by mi problém nedělala, jen nemám tu správnou hvězdičku, tu musím někde sehnat.

Angličtinu moc nezvládám, jak se tam dá vypnout zobrazení loga? Třeba by to pomohlo. Logo nejde obejít žádnou klávesou, zkoušel sem promačkat všechno..

Ked chvilu vydrzis, doniesol som z pivnice HP-cko. Musim nakablit a mozno poradim.

Díky

Tak co? přišel si na něco?

Peto asi nepotesim, staru sunku som nenakopol.Ale kedze sa dostanes do BIOSu, tak v BIOSe v prvej zalozke "File" je polozka "Set Defaults and exit" . Co je v podstate "reset" BIOSu (bez rozoberania a odpojenie baterky).V zalozke "Advanced" => "Power-On Options" => "Post MODE, zadaj "FullBoot" (namiesto QuickBoot) .Pretoze mi moja sunka nenakopla, tak taham info len z internetu."Odpojit od adaptéru a vytáhnout baterii" si asi uz skusal.Skus bez baterky a pripojeneho zdroja odpojit harddisk. Je mozne ze POST caka na identifikaciu HDD a ma problem, tak zamrzne.Bez harddisku by sa malo objavit hlasenie : "Disk boot failure - Insert system disk and press Enter"

každopádně děkuji za rady a ochotu.

Má někdo nějaký nápad, jak mi pomoct?

hele reklamuj to u prodejcepokud je po záruce, tak to foukni do servisupokud s rozebírám ntb a hrabáním se v BIOSu nemáš zkušenosti, tak riskuješ, že to zku*víš ještě víc

V záruce pořád je, jen sem si myslel, že to zvládnu opravit na koleně a nebudu muset čekat měsíc :(

njn, od toho ale ta záruka jelepší čekat a dočat se výsledku, než to na vlastní pěst pos*at a neoprávněným zásahem se o záruku připravit

Neoprávněný zásah je i sundání krytu a vyfoukání prachu?

ne, ale pokud třeba použiješ křížový šroubovák na hvězdicový šroub, težko budeš vysvětlovat, že jsi jen vyfoukal prach

Jak sem viděl, že to nepasuje, tak sem to dál nerozebíral a nezkoušel. šroubky nejsou poškozené.

a není od věci u toho zůstatpro dnešek se na to vybodni a mazej na pivojá mažu za 12 minutžízeň a ja ja jaj

Asi na to pivo pomažu. Sere mě to tím víc, že mám notebook teprve od srpna a vypláznul sem za něj skoro 20 tis..