» Poradna » Programy

Nelze vytvořit dočasný soubor pro inicializaci

Ahoj,
nemohu po přeinstalaci systému ve win XP Home spustit dosovský program. Po spuštění dávkovacího souboru *.bat se zobrazuje hlášení:
C:\DOCUME~1\User\LOCALS~1\Temp\. Nebylo možné vytvořit dočasný soubor potřebný pro inicializaci nebo do něj není možné zapisovat. Přesvědčte se, že je cesta k souboru správně zadána a že je na disku volné místo. Zavřít ukončíte aplikaci.
Cesta je správně zadána a místa je tam dost. Před přeinstalací to chodilo. Víte někdo co s tím?

Odpovědi na otázku

program pravděpodobně neumí zpracovat dlohé názvy v cestě k dočasnému adresáři, zkuste v nastavení Win změnit směřování TEMP a TMP do adresáře přímo v rootu (např C:\TEMP)

To je možné. Ale jsem samouk a nevím, kde se to ve Win mění. Poradíš?

Vlastnosti systému - upřesnit - proměnné prostředí, - položky Uživatelské a systémové proměnné a zde mimo jiné i hodnoty TEMP a TMP.
Uživatelská bývá standardně směřována do profilu uživatele a systémová do složky C:\Windows\TEMP

Tak jsem to změnil, ale hlášení je stejné, jen se změnila cesta na C:\TEMP. Nepovedlo se, díky za snahu.

Dokazete do c:\TEMP ulozit (zkopirovat) nejaky soubor?
Mozna nemate pravo zapisu do tohoto adresare.

jj, jsem jako admin.

Ta cesta neexistuje. Ve WXP není adresář "User", ve W7 také ne a navíc se tam do DaS nelze normálně dostat. Vše platí za předpokladu, že sis ten "User" pod DaS ve WXP sám vytvořil, což si nemyslím.

Jásám jsem ho nevytvářel, ale je tam.

Asi duch sv. U mne je Default User a All Users. Lituji nepomohu. Jdi na toho, kdo ho založil, ať ti poskytne práva.

Pokud se ucet uzivatele jmenuje User, tak bude i v C:\DOCUME~1 adresar User

Problém vyřešen, dělá to antivir, když ho vypnu tak to chodí.

Zle si to napisal. malo byt: "dělá to blby antivir". Antivir by mal sluzit (hlavne ked si ho zacvakas) a nie robit problemy.