Nelze uchladit procesor

mam tu jeden historicky kousek athlon X2 4800+ a je zapouzdreny, problem je, ze ikdyz je na nem dobre nasazeny a kvalitni chladic, tak se to chova jako bez chladice... teplota strasne kolisa a pri zatezi se zvysi treba ze 60ti na 90 stupnu behem vteriny a samozrejme za par vterin nasleduje pad systemu... zatim jsem se s tim nikdy nesetkal, ale je mozne, ze je chyba prave v tom zapouzdreni? ze mezi procesorem a pouzdrem je malinka vzduchova mezera? nejde mi ani tak o radu, ale spis me to zajima jestli je to mozne a nebo dokonce, ze je to treba casta chybaDiky TarbaP.S. chladic je urcite nasazen spravne, je pouzita pasta a napeti na procesoru je nastaveno spravne

Odpovědi na otázku

Jak konkretne je ten procesor vadny, vi cert.V jine desce jste ho zkousel? Pro jistotu..

to ne, ale zkousel jsem jiny procesor v teto desce a to funguje bez problemu...

Pak je to jasne..

Co jsem se setkal s prehrivanim procesoru, vzdy byl na vine spatne nasazeny nebo nevhodny chladic. Pak samozrejme hraje roli deska a nastaveni BIOSu (taktovani, napeti ...) Takze v BIOSu vse do DEFAULTu a jeste jednu zkontrolovat chladic.Ano muze byt problem i v tom CPU, obzvlaste pokud uz toho ma vice za sebou

prave, ze ja taky... vzdycky byl spatne nasazeny chladic, malo pasty, moc pasty apod... tohle me prekvapilo, tak jsem jenom chtel vedet, jestli se to mohlo stat

Na tohle trpěly před odchodem Durony a Athlony XP. Pokud ti to nedělal jiný procesor, tak těžko lze předpokládat, že na tomto bys chladič namontoval špatně.

A zkoušel jsi ho přepastovat a chladič nasadit ještě jednou? Jednou se mi to stalo. Pokaždé to dělám stejně (Samozřejmě v závislosti na chladiči a typu procáku atd.), ale jednou mi taky blbnuly teploty. Oddělal jsem, vyčistil, přepastoval (Tou samou pastou co před 10ti minutama), nasadil a tradá. Asi mohl nějak špatně sednout chladič.Pokd zapouzdřený znamená, že se k němu nemůžeš dostat plivněte si na mne