» Poradna » Mobily

Nelze stahovat na SD kartu v telefonu

Dobrý den,Prosím o radu, zda se jedná o poruchu telefonu či jen chybu v nastavení nebo něco jiného. Nejdou mi stahovat žádné soubory, vyskočí mi hlášení "Stažení souboru XY se nedařilo, protože není k dispozici SD karta"Když se v nastavení podívám na úložiště, vidím kolik místa je na SD kartě obsazeno a že je ho k dispozici dostatek. Ale možnost Odpojit a Formátovat je šedá, neaktivní a nelze ji zvolit.SD kartu mám novou, fotky se mi na ni ukládají. Nechci dávat telefon zbytečně do opravy, ale nemohu přijít na to, čím to je a jak problém odstranit nebo obejít. Velmi děkuji za jakékoliv vyjádření! :)Zuza

Odpovědi na otázku

V návodu k tomu neznámému telefonu se možná jde dočíst že to je normální.Né za všech okolností jde používat SD kartu jako univerzální úložiště , nemusí to být chyba jen vaše očekávání je v rozporu s vlastnostmi telefonu.

Děkuji, zkusím dohledat. Mám huawei p9 lite a normálně to fungovalo, nyní ne. Je možné, že tato změna nastala aktualizací?Jakým způsobem se tedy řeší pokud chci shlédnout soubor? Jak ho uložím?Děkuji! Z.

Pokud to dříve fungovalo, pak to asi bude spíše chyba karty.

Nikoliv aktualizace muže přinést i změnu přístupu ke kartě

Niektoré Androidy hlásia interné úložisko ako SD a SD kartu ako externé úložisko.Treba si overiť - aká je veľkosť (kapacita) tej inkriminovanej SD karty (predpoklad 32GB) a pri kontrole pozrieť, čo píše Android o kapacite (už z dôvodu často zmätočného označovania) - ak nebude písať celkovú kapacitu, ktorá je na tej vloženej SD karte - tak potom nie je karta v telefóne pripojená (karta by sa pri zapnutí mala sama pripojiť a Android by to v notifikáciách mal oznámiť).Ak nebude toto súhlasiť (veľkosť), tak karta A) nie je pripojená; B) nie je správne zasunutá; C) je chybná.

M8m Huawei Y600 SD karta 32GB volného 25GB nastavené ukládání na SD kartu i přesto mi nejde aplikace stáhnout. Přes PC se na SD dostanu ok fotky mob ukládá na SD bez problému.

mam uplně ten stejny problem dřive to fungovalo přijde mě že to nefunguje od posledni aktualizace.. třeba přiklad vlezu na mail pres apku přiloženy soubor stahne v pohodě. jdu na chrome vlezu na ten samy mail a přilozeny soubor uz mě to nestahne. napiše to přesně tuto chybu. přitom fotak fotky uklada na kartu. karta je nova protože jsem myslel ze je to kartou. mam Huawei P9 lite 2017

tak ted jsem se v tom vrtal a pomohlo mě v gogle play odinstalovat veškere aktualizace pro Chrome a znovu jsem ho aktualizoval a uz mě to stahuje normalně..