» Poradna » Notebooky

Nelze spustit NB když má v sobě zapojené USB.

Nazdar, nevím si rady s mým NB, pokaždé když ho zapnu tak si musím odpojit klávesnici a myš jinak mi NB nenajede. Děje se mi to už asi 1 rok a začalo to když jsem přešel z Win 8 na Win 10. Do nedávna jsem to neřešil ale teď jsem si koupil monitor a používám ho místo monitoru co má NB ale co se nestane, dneska zapnu NB bez klávesnice a myši a NB nenajede, tak ho par krát resetnu a pořád nic až potom co jsem vytáhl HDMI kabel mi NB najel. Kdyby to byla jen ta klávesnice a myš tak to ještě překousnu ale abych pokaždé musel odpojovat i monitor tak už mě to trošku štve. Nevíte co s tím ? Můj NB Lenovo IdeaPad Z710. Dále chci říct ať mi sem nepíšou lidi co mají rady typu, odinstaluj si Win 10 je to shit, Win 10 mi až na todle jede uplně bez problému takže nevidím důvod ho dávat pryč.

Odpovědi na otázku

Teoreticky by to mohol byt vadny/slaby zdroj. Ale to si nemyslim, mozno skusit update BIOS alebo servis, ak je to v zaruke.

NB je v záruce pořad a slabý zdroj to asi taky nebude, jak jsem psal u Win 8 mi to nedělalo až po přechodu na Win 10, mohlo se domrvit nastavení ? A po tom co se mi ukáže načítací kolečko pod logem Lenovo, tak už můžu zapojit jak monitor tak i ostatní USB a NB najede hned a bez problému.

Verze OS nemá na zapnutí pc nebo notesu vliv.

Tak sem to nemyslel, jde mi spíš o to či se při instalaci Win 10 nemohlo změnit nastavení mého NB.

Instaloval jsi W10 do čistého SSD?Jsi si jist, že máš zakázanou jednu z mnoha zhůvěřilostí W10: FastBoot?

Ano NB má vypnuty Fastboot, a Win 10 jsem jen upgradoval, nedělal jsem čistou instalaci.

Typická chyba.Co s tím?1) Odpoj všechna média.2) Instaluj W10 do čistého SSD z ověřeného originálního MS média.Přesný postup najdeš ve FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNávod platí pro všechny verze OS WNT 6. řady.Nezapomeň na začátku instalace vyčistit systémový SSD.

No bal sem se že to budu muset udělat, to si raději počkám ještě 2 měsíce a pak beru PC na splátky. A NB dám buď prodat nebo ho dam rodičům. Prostě se mi nechce s... 4 hodiny i někdy více s reinstalací systému a pak stahováním a instalováním driveru a dalších věci co jsem v NB měl. To už vydržím a tam na PC co se bude skládat si dam Win 10 s čistou instalaci ještě k tomu můj NB nemá SSD takže ta instalace by taky trvala věčnost.

Ale i tak díky za radu.