» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze spustit instalaci Windows

Ahoj, mám tu Lenovo All-in-One B550 kterýmu umřel HDD. Koupil jsem nový WD 1TB, výměna bez problému, disk je viditelný v BIOSu, secure boot vypnutý.Problém je v tom, že mi nejde spustit instalace Windows 7 (legální nepředaktivovaná ani upravovaná verze). z CD ani ránu, když udělám přes aplikaci Rufus boot flashdisk tak se načtou "files", ukáže se uvítací obrazovka (tu kde nabíhá logo windows) a tam problikne barevný vodorovný pruh a v tu chvíli se to zasekne, zhasne myš i klávesnice a nereaguje na nic. Boot menu je nastavené na: Mechanika, HDD, USB, Network přesně v tomto pořadí. Řešil to už někdo? Na netu ani tady jsem nic našel..

Odpovědi na otázku

Chybně vytvořená bootfleška. Rozmysli se, zda hodláš instalovat v režimu uefi nebo legacy a podle toho se zařiď.Co tam bylo nainst. původně??

Původně tam byl Windows 8.1, nastavený je režim uefi a nejde změnit..

Nemáš možnost v UEFI zapnout kompatibilní mód se starým biosem, mohlo by se to jměnovat CSM?

Ano CSM bylo vyplé, ale po zapnutí se nedělo vůbec nic, zkusím ještě předělat bootflash třeba na zkušebku win 10

Proč jsi proboha kupoval další pomalý HDD a ne SSD?Zkoušel jsi tu instalačku v jiném PC, zda je ok?

Instalačka je v pořádku, HDD sem kupoval protože to má speciální dok z plastu pro 3.5'' HDD a SSD v tomto formátu je dražší než malý číňan :D je to přecejenom all in one pc a ne laptop nebo klasický desktop

To je ale nesmyslná výmluva. 2,5" SSD se dávají místo 3,5" HDD zcela běžně. Nikdo při smyslech by dnes na systém HDD nepoužil a to ani to starého šrotu.

Měl si ten otevřený? Kdybys věděl v čem ten disk drží tak to nenapíšeš, možná ten držák na 2.5 existuje, ale nechci čekat milion let než mi dorazí z číny. Bylo by to zbytečný, SSD mám v laptopu, tam ho opravdu využiju..

Ano, vím, co tam je a není v tom žádný problém. Ani žádnou redukci nepotřebuješ.Ale za zmínka a nevyužití SSD v All-in-One mě fakt pobavila. Ale to je fuk, tvoje věc. Zkus tam ty W10, zda se dostaneš dál. Pak se uvidí.

Proč z Číny? Viz https://is.gd/fQl33h nebo https://is.gd/va6fqM.

Chlapi, samozřejmě že mě napadlo tam švihnout SSD protože je prostě lepší, ale vzhledem k tomu, že tam to 3.5 HDD drží v plastovém držáku tak to nejde, ani ty vymezovací plíšky tam nemůžu dát protože když ten disk chceš vyndat/dát do držáku tak ho musíš hodně ohnout, když ohneš plech jednou tak už ho nikdy nenarovnáš tak jako byl z výroby a nebude to sedět https://www.ebay.ie/itm/Lenovo-IdeaCentre-B55...

Konektor je úplně stejný jako na 3,5", SSD nic neváží a nemá pohyblivé části. All-in-One se nijak netřese, není to notebook. SSD tam stačí zastrčit přímo bez jakéhokoliv redukce nebo plastového rámečku a zafixovat, aby nevypadalo z konektoru. Opravdu není na všechno potřeba šikovných číňanů, kteří to vymyslí za nás.

Na držáku absolutně nezáleží, SSD je tak lehký, že ho tam můžeš dát jakkoliv.

Tak vyřešeno, byl špatně nastavený BIOS, musel jsem přenastavit CSM, změnit boot priority a pak jmenovitě vybrat z čeho chci bootovat instalaci. Děkuji Vladimirovi za nasměrování