» Poradna » Ostatní

Nelze spustit GTA V, nevím čím to je.

Zdravím,Koupil jsem si a nainstaloval GTA V ze steamu. Při spuštění mi najela načítací obrazovka, vyjely mi obě loga Rockstaru a najednou bum, hra se mi vypne. Nevypíše mi to žádné ohlášení, jakože přestalo něco fungovat. Jen se mi to vypne. Myslel jsem si, že to je chyba někde u steamu tak jsem si prohlédl diskuzi. Nikde nic, zkoušel jsem hledat na googlu, také nic. Nic z toho nepomohlo. Zkusil jsem si tedy stáhnout GTA V z torrentů, též mi to dělalo to samé. Je mi líto, že jsem dal peníze do hry, která mi nakonec nejde. Na stránce Can I run it jsem si to testoval, a prý na to minimální požadavky mám. Nevíte někdo prosím, čím by to mohlo být? Zde jsou moje PC specs: Intel Core i3 3220 @ 3.30GHz8,00GB ram4096MB ATI Radeon RX550/550 SeriesWindows 10 Pro 64-bitNa YT jsem též viděl, že s procesorem co mám já to klučina rozjel aspoň na 30 FPS. Nevím tedy, proč mně to hned spadne. Přes Windows + G jsem zjistil, že jakmile naběhne načítací obrazovka, CPU má najednou 100% využití a bere to celé 3.30GHz. Nevíte někdo co s tím? Bohužel na nový počítač nemám.

Odpovědi na otázku

Minimální požadavky na hru byly už od vydání hry vyšší. Jako minimální CPU potřebuješ 4-jádro. Ty máš i3, což bude dvoujadro?Takze bych problém hledal tam. Nesplnujes minimální požadavky. Když mrknes třeba na bazos, 100% najdeš lepší CPU za par korun. Navíc prodas svoje.

Jenže v požadavcích je starodávné Q6600 a tragický Phenom 9850. On má sice jen fyzické 2jádro, ale díky HT je to pro systém virtuální 4jádro, která má navíc vyšší výkon než minimální požadované CPU a o dost vyšší výkon na jádro:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-Core2-Quad-... Takže v tom to fakt nebude. GTA V běhá na 2jádrovýho i3 bez těchto problémů. Na jeho sestavě by to mělo běhat cca takto:https://www.youtube.com/watchMrknul bych se do systémového logu, zda tam nejsou nějaké problémy v době pádu hry. Pády bez hlášení se blbě řeší, takže pokud se na nic nepřijde, otestoval bych stabilitu CPU, GPU a RAM, zkontroloval disk a když bude vše ok, zkusil přeinstalovat systém (třeba jen cvičně na jiný disk), protože v něm může být nějaký problém, který není vidět (zvlášť pokud patří mezi tuniče a čističe, kterých je mezi uživateli slabého HW spoustu).

HT v mnoha hrach moc nefunguje.. Obcas to s nim jede hur nez bez nej a pomerne casto se to fakt jako 4 jadro nechova.

Ale tady se řeší jedna zcela konkrétní hra a ta na i3 běhá bez problémů.

GTA V nemám, ale občas se hry takto chovají když se jim nepodaří inicializovat grafický režim. Na to je vesměs jediná rada. Vyzkoušet jiné grafické ovladače. Nejprve bych vyzkoušel ty poslední schválné a oficální. A když to nepůjde, tak vyzkoušet i nějaké novější BETA. a když nepůjde ani to, tak holt smůla.

Na Steamu muzete tu hru vratit.

8GB RAM? To je tak na kancelář, ne na hry.

Zijete v paralelnim vesmiru. S moznostmi jeho sestavy (CPU, GK ... rozliseni, detaily) je tech 8GB bohate dost. A ony realne staci ve vetsine her i pro uplne jiny HW a uplne jina rozliseni. (Se 32GB si to obcas testuju a pak se temhle vyrokum o 8GB pro kanclkomp musim smat..)

Myslím, že 8GB RAM je ten nejmenší problém, co ten počítač má. GTA V potřebuje minimálně dost slušný 4-jádrový CPU a 8GB RAM aby se to dalo hrát. + adekvátní grafiku a SSD. Pak je to hratelné. Většina z těch věcí v tom PC není, takže to hratelné nebude.

Ono to realne nejde hrat ani na HW o dost silnejsim nez je to puvodni minimalni vybaveni. :o(

No nevim, syn to hraje na dvoujádrovým pentiu na 4,3 GHz.