» Poradna » Notebooky

Nelze spouštět programy a aplikace

Dobrý den, na notebooku mi nově nefungují žádné hry.Specifikace notebooku:Značka: AcerVerze systému Windows: Windows 10 HomeProcesor: Intel Core i5-4210H CPU 2.90GHz (s turbo boostem mívám přes 3GHz)Ram: 8GBOS:64bitGrafická karta: Nvidia Geforce GTX 860MVerze rozhraní DirectX: 12 (hlásí dxdiag)Když jsem se pokusil spustit CS:GO, tak se otevřelo černé okno, v zápětí se zavřelo a aplikace se nezobrazovala ani na liště. Zůstala však ve správci úloh.Dále jsem to zkoušell i u jiných her.Při spouštění Guild Wars 2 se objeví chybová hláška: Unable to intialize 3D output. Please verify that you have installed DirectX 9 and an upadted video driver. Direct x mám nejnovější, a Geforce experience hlási nejnovější verzi ovladače.Unturned hlásí: Failed to initialize Direct3D.Make sure you have at least DirectX 9.0c installed, have drivers for yourgraphics card and have not disabled 3D accelerationin display settings.InitializeEngineGraphics failedGTA:V hlási na socialclubu: Unable to initialize DirectX 9 device.Už jednou jsem tento problém měl, a pomohla reinstalace, tomu bych se už ale chtěl vyhnout (naposledy jsem měl ntb dost zasekaný a chtěl jsem ho trochu očistit)Děkuji mnohokrát za jakékoliv nápady a ochotu :).

Odpovědi na otázku

Veď ti to tam jasne píše - potrebuje aj DirectX 9.0c - nemáš ho! Máš DirectX12, možno DirectX10, ale deviatka ti chýba.Stiahni a nainštaluj http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx

To už jsem dříve zkoušel (a nyní jsem to zkusil znovu), ale stále DirectX 9.0 nemohu nainstalovat."Rozhraní DirectX 9.0 lze instalovat pouze v počítačích se systémem Windows 98, Windows Millennium Edition, WIndows 2000, Windows XP nebo WIndows Server 2003"Děkuji za snahu ale bohužel to není řešení :(

to musi byt strašny - vědět prd o systemu ale mit svrbění radit,.horši než podebrana pata...ne fakt pokud maš instalovaný dierectx 10 nebo direct 11,nemusiš si instalovat nižši verzi,třeba 9..raděj si přečti co piše - přeložiím - mam to věky věkův rozd.bany na hadry,někdy se povede ani netušim jak něco opět zprovoznit,většinou se potom ale vysype opět něco jineho při mojem dalšim instalatersko opravatorskem kousku.

V minulosti jsem resila podobny problem a bylo to vyreseno spoustenim hry jako administrator. Kdyz mate dx10 tak by meli jit veci ktere potrebuji jen 9. Make sure you have at least = Ujistete se ze mate ALESPON dx9.0c

(naposledy jsem měl ntb dost zasekaný a chtěl jsem ho trochu očistit)Máš systém fest rozdrbaný aj teraz, poď do toho, teda; Formát systémové oddiely, Da Capo Al Fine, lebo si priblblé hry nikdy nezahráš.