» Poradna » Počítačové sítě

Nelze se připojit na sousedovy FTP servery

Zdravím, máme se sousedem sdílený kabelový internet. Soused má v 1. patře k síti připojený FTP server, který by se měl ukazovat i na naší síti wifi. U nás ve 2. patře je switch, do kterého je zapojený starší router TP-LINK, přes který není problém se na FTP server připojit. Zatímco přes náš druhý router ve 3. patře (TP-LINK Archer C2) není možné se na server připojit. Nevíte, co bych měl v nastavení routeru upravit, aby bylo možné se k síti připojit? Není to nejspíš problém pouze FTP serverů, jelikož se mi přes ten router neukazuje ani sousedova Apple TV, na kterou se můžu přes router v 2. patře bez problému připojit. Možná jsem to vysvětlil trochu chaoticky, ale opravdu to lépe vysvětlit nedokážu. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Neškodilo by popsat, jak máš síť nastavenou.PrasatkoPee

U TP-LINK Archer C2 vypni v nastavení DHCP server a kabel ze vstupu WAN přepoj do LAN. Bude z něj jen switch s Wi-Fi. ☺

Děkuju.

A ještě ti zapomněl napsat, že bys mu měl změnit IP-adresu na nějakou nekolidující adresu z rozsahu, který používá hlavní router, jinak by ses nedostal do jeho administrace, případně by ti rozhodil celou síť, pokud by měl stejnou IP-adresu, jako hlavní router.

Díky, nastavil jsem to.