» Poradna » Počítačové sítě

Nelze se připojit na mikrotik Disk Lite 5

Dobrý den, nemůžu se dostat do mikrotiku Disk Lite 5, ve winboxu se načetla ip adresa i mac ale do mikrotiku se nedostanu. Zkoušel jsem i web. prohlížeč ale marně.Lze nějakým způsobem dálkově resetovat mikrotik ?

Odpovědi na otázku

Bez možnosti přihlášení ho na dálku nezresetuješ. Jediná možnost je vylézt na střechu (nebo kde ho máš) a zmáčknout resetovací tlačítko, až začne blikat LEDka.

Nebo vyhodit pojistky.PrasatkoPee

Pleteš si reset a restart.

Pravdu díš.PrasatkoPee

pokud se do mikrotiku nedostaneš tak máš pravděpodobně špatný heslo.Co vlastně přesně znamená "ale do mikrotiku se nedostanu" ???

Co ti to píše. Protože ja jednou se chtěl s novým winboxem pripojit na starý mtik a musel jsem najít winbox 2.xxxx verze. Jinak nedal sis tam pravidlo do fw input drop? Jinak me nenapadá důvod proc by to nemělo jit, kdyz jej pohleda. Jeste spatne uziv jméno a heslo.

jo starsi routerOS se nepripoji k novymu WInboxu.. nedavno se se mi to taky stalo. Jen to problikne a vrati se to zpatky na prihlaseni.Po aktualizaci routerOS pres www to uz slo. On ale pise ze se neprihlasi ani pres www..

Proč se chceš do něj dostat? Přestal ti jít internet? Kolik let je ten Mikrotik v provozu? Mikrotiky jsou "držáky", ale věčně nevydrží a současná vedra mohly uspíšit jeho konec. (Doufám, že se nedobýváš do nějakého jiného Mikrotika v tvé síti, který má jiné heslo.)

a nedal by se použit net install ?