» Poradna » Web a internet

Nelze se připojit na 5GHz wi-fi síť?

Dobrý den,mám problém s mým novým routerem. Dnes jsem jej nainstaloval (nic složitého jsem nevymýšlel klasický instal) a rozjel jsem jak 2.4GHz tak i 5GHz wi-fi. 2.4ka funguje v pohodě, jak vše má, na více zařízeních. Ovšem 5GHz dělá problémy.Mobil ji vůbec nevidí (Android 8.0) a notebook sice ano, ovšem hlásí, že se k ní nelze připojit...Může být příčina v tom, že zatímco 2.4ka používá 802.11b/g/n mód, 5GHzka se snaží jet na 802.11a/n/ac? Jak se to dá případně vyřešit? Předem díky za odpověď!

Odpovědi na otázku

Co to znamená "klasický instal routeru"? Jinak ten mobil vůbec umí 5Ghz?

Klasické ano, ano, dynamická, hesla a jedeme. A neumí, moje blbost, děkuji za upozornění. Stejně tak jsem vyřešil problém s notebookem, na routeru je kouzelné tlačítko které zakazovalo připojení na obě sítě zároveň... ach jo, omlouvám se, moje zbrklost, můžete to tu zamčít

Co to je zarizeni? Koukam ze osazuji cim dal vetsi nesmysly

Akú šírku kanálu máš nastavenú pre 5GHz na routri?

Upřímně? Netuším, kde se to dá zjistit... ovšem už to funguje, viz odpověď výše.