» Poradna » Počítačové sítě

Nelze se připojit ke konkrétní WiFi síti

Ahoj,Uz se několik dnů trápím s připojením k WiFi v naši praci. Jedna se o FreeWifi, která po připojení vyžaduje přihlášení sms kódem. Jde o to, ze k síti se snažím přihlásit, ale jeste v seznamu dostupných WiFi se objeví hláska “K této síti se nedá připojit”. Poté tato WiFi zmizí ze seznamu uplne a objeví se az po nejake době (po restartu nebo az po hodině). Zvláštní je, ze jiná zařízení se přihlásí v pohode. Můj notebook se taky občas přihlásí, ale spojeni vydrží asi pul hodiny, pak se odpojí a WiFi zase zmizí. Mam notebook Asus TUF FX504. Zkoušel jsem reinstalovat ovladače WiFi (intel), zakázat/povolit síť, milion restartu apod. FreeWifi by měla byt 802.11n na 2.4GHz, kanál 11, IPv4. Zkoušel jsem přizpůsobit této konfiguraci i nastavení mého ovladace, ale bez úspěchu. Bohužel nemohu nijak upravovat nastavení routeru. Mate nekdo rady co s tim prosím?Dekuji :)

Odpovědi na otázku

A na jiné wifi se v pohodě připojíš? Doma třeba? Jestli nemáš problém s anténou.

Jiné WiFi jsou uplne v pohode. Zvláštní ale je, ze ostatni v kanceláři se k te WiFi denně připojují a funguje jim.

=> občas se přihlásí...=> vydrží asi pul hodiny, pak se odpojí...=> WiFi zmizí ze seznamu...To napovedá na nekvalitne napísaný ovládač pre wifi kartu, leč wifi karta môže byť aj špičková.Ak lepší nieje k dispozícii, tak s touto kartou máš smolu.Nemusí to byť ovšem jediný problém, alebo chyba.

Dekuju za odpověď. Muzes doporučit nějaký ovladač, co by fungoval, prosím? Vyřešil by tento problem externí WiFi adaptér?

Neviem akú kartu máš v tom počítači. Externý wifi adaptér to môže, ale aj nemusí vyriešiť.

"... připojením k WiFi v naši praci. Jedna se o FreeWifi ..."V práci se nemáš co připojovat k free WiFi. V práci se připojuje na firemní síť a nefláká se. Správce firemní sítě určitě pomůže opravit problémy, pokud by nastaly.

Zní to zvláštně, ale externiste používají ke své praci prave freeWiFi.

Na firemní zakázky? To bych je pěkně hnal.Obraťte se na správce příslušné sítě, ať vám zřídí připojení.

Súhlas! Ak fimra si najme externistov pre svoju prácu, oni pracujú na ich dokumentoch - tak by nemali pristupovať cez freeWiFi - slabšie zabezpečenie. A keby náhodou niečo uniklo od firmy - tak nech si potom svedomie spytujú, že akí sú blbci....

Souhlasím, ze je to naprosto nezodpovědné :) ale je to běžný postup firmy. Poté pristupujeme k interní síti pres VPN. Bohužel tento problem jsem zatim nedokázal vyresit, nikdy se mi WiFi takto nechovala.

Notebook se se svoji síťovou kartou stále nedokáže sam připojit a místní správce sítě neni schopen pomoci, protože nemám firemní notebook a WiFi připojení nefunguje. Problem zatim vyřešil externí USB WiFi adaptér za 300,- Kč.