» Poradna » Počítačové sítě

Nelze se připojit k wifi

Krásný dobrý den přátelé!Mám takový problém, v domácí síti mám 2 notebooky, které se odmítají připojit k wifi. Po delších zkoumání a vyzkoušení snad všech možných triků jsem udělal následující: přeinstaloval driverynastavil 11bgnkoupil wifi přijímačvše aktualizoval Jediné co pomohlo bylo buď drátové připojení nebo změna v nastavení routeru z WPA2 AES na TKIP. Napadá někoho čím to může být? někde jsem četl, že zastaralá síťová karta? Napadá prosím Vás nějaký způsob jak to opravit? Už jsem bezradný a rád bych si ponechal zabezpečení AES, hlavně se obávám, že s budoucí koupí nového routeru, by se to mohlo zhoršit.

Odpovědi na otázku

napada.. ale je tajny ako nazov tvojho routra. Aj tak som prezradil uz vela, takze pst!!!

To je dost obecné konstatování že se ti nedaří připojit.- Na jakém kanále vysílá tvoje WiFi? (např. kanály 12 a 13 bývají problematické, jelikož se nepoužívají v USA a např. muj domácí Android BOX mi takový kanál vůbec neukáže v seznamu WiFi sítí)- vidí notebook tvoji WiFi síť? - pokud ano co ti to napíše když se snažíš připojit? - pokud ne zkus změnit vysílací kanál někde mezi 1 a 11.- co ti to napíše když se zkoušíš neúspěšně připojit?- jaký používáš router? - jak máš nastavnu WiFi? - jakou máš síťovou kartu v notebooku?

Zdravím, kanály jsem zkoušel všechny, bohužel tím to nebylo. Síť je viditelná, a ukazují se tam různá oznámení, po resetu routeru se na chvíli připojil, poté se odpojil s tím, že se na síť nedá připojit, po chvíli hlásil, že se změnily některé údaje a je třeba opět zadat heslo a po zadání buď zopakuje, že se změnily údaje nebo se zas k síti nelze připojit.. Router používám lehce prehistorický dle mého názoru, ale zatím funguje dobře. (https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-r... ), možná to bude tím.. :/Jak mám nastavenou wifi? Co konkrétně? Síťovka v ntb je Intel Centrino Advanced-N 6205

Intelecí síťovky mívají potíže s ovladači od microsoftu, co jsou obvykle automaticky instalované. Doporučuju stáhnout nejnovější ovladač pro váš operační systém a vaši síťovku přímo ze stránek intelu a třeba to přijde k rozumu. Jo a ještě stojí za to, udělat tzv. čistou instalaci ovladačů. To se stáhne ten ovladač který chcete nainstalovat a zkušebně se nainstaluje, jestli to s ním pojede, pak se síťovka ve správci zařízení odinstaluje a ono se to zeptá, jestli se má odebrat i ten ovladač. takse potvrdí že ano. Vypne se se připojení k internetu, aby se to nemělo snahu instalovat znovy a dá se vyhledat změny v hardware, pokud se síťovka znovu objeví nainstalovaná, opět se odinstaluje i s odebráním/smazáním ovladačů. a takto opakovat dokud bude mít počítač z čeho ty ovladače instalovat. až mu ovladače dojdou, tak se stále vypnutým připojením k internetu zakázat aktualizace ovladačů z mokrosoftu, restartovat počítač a nainstalovat ten připravený staženýá ovladač od intelu. Jo a instalovat to bez té jejich utility na správu síťových připojení (Intel ProSet) Pokud to po tomto nezačne chodit a ostatní zařízení na stejné WiFi fungují, tak mi takhle na dálku došly nápady co s tím.

Tyhle pozdněnoční dotazy... Pokud to nějakou náhodou není trolling, tak teď používej TKIP a problémy s novým routerem řeš, až když nastanou.

Pokud pomohlo změnit nastavení zabezpečení z AES na TKIP, tak je asi problém v těch wifi kartách nebo jejich ovladačích, že nezvládají novější standard šifrování.

Vypadá to že ony dva notebooky budou pěkné muzeálie. Skoro všechny notebooky mají WiFi adaptéry nějak výměnné. Takže řešením může být, zjistit si jakého formátu je WiFi karta v notebooku, jaký je to typ, jestli podporuje AES, jaký je tam operační systém a drivery, jestli i ty podporují AES, a to co nepodporuje AES tak vyměnit. Jen si myslím, že notebook tak starý aby nevěděl co je AES, už bude mít i baterii pěkně nepoužitelnou, takže je z něj vlastně stolní počítač a nejužitečnější by bylo, dotáhnout k němu kabel a neřešit WiFi.

To máte pravdu. Asi se podívám po nových kartách, děkuji. Variantu s kabelem promyslím, ten první notebook tak již dokonce funguje. Nicméně jsem si teď všimnul, že nefungují ani s wifi přijímačem (TL-WN722N), nicméně v moment co se připojí do linuxu, tak se bezproblémově připojí..

Linux používá vlastní ovladače, takže je možné, že tam AES šifrování je zprovozněné. Co tam máte za verzi Windows, kde vám to nefunguje, XP?