» Poradna » Počítačové sítě

Nelze se připojit k internetu

Dobrý den, obracím se o pomoc sem, protože už jsem nešťastná viz. následující:
Mám doma internet od UPC zavedený do stolního pc kabelem. Chtěla jsem zapojit wifi router TP-LINK TL-WR340GD abych mohla zapojit bezdrátově notebook.
Postupovala jsem následovně. Z modemu jsem zavedla kabel do routeru a z routeru ethernetovým kabelem do pc. Konfigurace proběhla v pořádku, bezdrátovou síť jsem nastavila. V pc internet funguje. Ale problém je v notebooku. Bezdrátovou síť najde, připojí se s hlášením, že signál je vynikající, ale internet neotevřu. Hlásí mi to, že Aplikace Internet Explorer nemůže zbrazit tuto webovou stránku.
K jiným sítím např. u kamarádů, se bez problému připojím a internet spustím.
Vůbec netuším kde je problém. Prosím o radu, pokud možno srozumitelně vysvětlit, protože jsem laik
Děkuji. Můžete mě kontaktovat i na uvedený mail.

Odpovědi na otázku

Rozhodně bude problém s wifi v routeru - možná nastavení.
Zkus toto:
v konfiguraci routeru ve Wireless settings změnit Mode na jiný 54Mbps než tam máš teď.

změnila jsem na 11 Mbps a stále nic

Kdyz na laptopu zadate v prohlizeci do adresniho radku toto: http://77.75.72.3... , vidite stranku nebo chybove hlaseni?

chybové hlášení

JAKÉ?!
Jinak jak níže, sežeňte někoho, kdo dovede přečíst manuál a dle něj síťový prvek nastavit.
ipconfig -all
ping
tracert

Určitě jsi dala kabel z UPC modemu do WAN portu routeru a ne do LAN portu?
Zkušenost je taková, že po vložení routeru mezi UPC modem a PC je potřeba vypnout/zapnout UPC modem.

zapojené je to správně, modem jsem i vypnula a zapnula a bohužel nic.

Co vypíše na příkazovém řádku (Start - Spustit - cmd -Enter) příkaz ipconfig /all na obou počítačích?

Tak ti nezbývá, než si na to zavolat někoho, kdo tomu rozumí. Toto dneska zvládne kdejaký průměrný studentík.

dnes večer se mi na to přijde podívat jeden IT. Takže to snad bude v pohodě. Každopádně díky všem za snahu!

Jen doufám, že nebude na úrovni jako "maturant z hardware": http://www.zive.cz/Poradna/sc-20/default.aspx... ...

"...Konfigurace proběhla v pořádku, bezdrátovou síť jsem nastavila..." Jak?
- na WLAN běží DHCP server a přiděluje tedy klientům IP adresy?
- není zapnuto filtrování MAC?
- jaké zabezpečení? WEP, WPA, WPA2?