» Poradna » Notebooky

Nelze se připojit do sítě.

Vážení, prosím o radu, starý notebook Asus K52j, po poruše jsem nainstaloval Windows Home 10, všechny ovladače mám aktuální, modem Compal od UPC. Notebook nalezne mojí vi-fi, zadám platné heslo a napíše mi to, že se nelze připojit k síti. Ostatní mé zařízení se připojují bez problému. Jak na to? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Zadáváš správný šifrovací klíč? UPC modemy mají pro sítě 2,4GHz a 5GHz rozdílné klíče. Pozor na klávesnici, zejména na Z a Y.A před tou poruchou už tam W10 byly? On je to docela stařeček, takže s ovladači to může být docela boj.Platí to jenom pro tvoji domácí síť, nebo se nedokáže připojit k žádné síti (u známého, v práci...)? Pokud je to jenom doma, na jakém kanále vysílá ten modem? Není to kanál 12 nebo 13? Někdy se stává, že wifi-karty ty kanály sice vidí, ale připojit se nedokážou, protože jejich ovladače umí nebo jsou nakonfigurovány pro kanály 1-11.

Před poruchou bylo vše ok, akorát nešel inetrnet přes kabel, nyní jsem zapojil kabel přes USB a to je funkční. Zakoupil jsem si i zařízení na wi-fi do USB a ani to není funkční.