» Poradna » Web a internet

Nelze se přihlásit k pošt. účtu

Používám pošt. klienta Mozilla Thunderbird. Dnes ráno se nemohu přihlásit do pošty - hlásí: Odeslání hesla pro uživatele ****@seznam.cz nebylo úspěšné. Poštovní server pop3.seznam.cz zaslal odpověď: Authentication failed. Po klik na OK - nabízí: Přihlášení k pop3.seznam.cz selhalo a možnosti: Opakovat, Vložit nové heslo, Zrušit.Nic jsem neměnil, dodnes vše fungovalo, zkusil jsem i nové heslo a nic.

Odpovědi na otázku

A přes webový prohlížeč se na webu seznam.cz do mailu přihlásit dá?

nedá

Aah, že by?Co takhle kontaktovat support email.cz? To jste mě udělat okamžitě, jak jste to zjistil. Čím dříve to uděláte, tím lépe.

Tak v tom případě je zbytečné se pokoušet přes POP3 z klienta ;)

Zkontroluj nastavení účtu.Ve Windows mail se mi stalo několikrát bez mých zásahů, že se něco v nastavení umazalo. ( Po prvním úspěšném nastavení jsem si na radu XY udělal v ntb výstřižky a mohl podle nich kontrolovat stav nastavení a upravovat jej)

Nejspíš zadáváš heslo špatně (YZ, velká malá, apod., numerická kláv.). Pokud opravdu zadáváš heslo dobře, zkus přímé přihlášení přes web a pokud ani to neprojde, je teoreticky možné, že ti někdo "ukradl" schránku a heslo změnil (ale seznam to trochu hlídá, takže je to nepravděpodobné).

proč nepoužíváš IMAP místo zastaralého POP3?

No to je pravda s POP3 jsou dost problémy. Nové si též nastavuji v IMAP.

ne s POP3 nejsou žádný problémy. Ten protokol funguje přesně tak jak byl navrženej. Problém máš asi někde jinde...

S POP3 jsou problémy, byť nesouvisí s protokolem, ale jeho konkrétní implementací.Například Thunderbird dřív (možná to dělá doteď) v defaultu po stažení zpráv ze schránky smazal obsah schránky na serveru. Takže jsem si nainstaloval Thunderbird na testovací stroj, připojil na schránku, a pak ho třeba smazal. A byl jsem bez mailů. Jedna taková zkušenost stačí, byť zaškrtávátko na nemazání zpráv tam je.Další problém, se kterým se setkáte, je to, že vám nesyncuje přečtené emaily, příznaky, a tak dále. To je vlastnost POP3, ale v dnešní době to už nikdo neočekává.S POP3 jsou problémy úplně stejně jako s Telnetem, SMTP nebo IPv4. Je to zastaralý protokol.

"Nic jsem neměnil, dodnes vše fungovalo, zkusil jsem i nové heslo a nic. "Nic jste neměnil, a zkoušel jste nové heslo? Tohle chce trochu rozvést.

Vyskočí okno Přihlášení k serveru pop3.seznam.cz selhalo, A je tam: Opakovat, Vložit nové heslo, Ztušit.

pardon -zrušit

Když se nemůžeš připojit ani přes webmail, jak jsi napsal výše, je zbytečné pokoušet se zadávat hesla do poštovního klienta. Zablokovali ti účet, nebo ti někdo ukradl identitu - kontaktuj suport.

Tady je pravda, volal jsem na suport seznamu a blokli mi účet, že se mi tam někdo naboural, změnil jsem heslo, odblokli mi to a ok.

No vidíš, stačí se zeptat u zdroje a neztrácet čas vyptáváním v poradně, která nemůže pomoct, protože nikdo odsud nemá přístup k serverům seznamu :)

To se stalo i me pritelkyni. Mela na seznamu primitivni heslo v podobe krestniho jmena... Sice trvalo asi 4 roky, nez to nekdo exploitnul, ale taky ji zablokovali ucet. Neslo se prihlasit, prisla zamnou co stim a pres chat s nekym ze seznamu jsme zjistili, ze se ji tam nekdo dostal a zacal rozesilat kvantum spamu. Heslo nam resetovali s varovanim ze priste uz by nam nemuseli vyjit vstric.

POP3 je totální kravina.. Divím se, že takovou blbost vůbec někdo používá.. Je to absolutně k ničemu.. Přeinstaluj Thunderbird a nahoď si tam IMAP. Smázni profil v AppData..

Díky všem za rady.

Mám další schránku na seznamu a ode dneška se do ní přes Maxthon nepřihlásím špatné heslo přes Google Chrome a přes Operu to jde co se to zase děje?