Nelze rozšířit paměť ?!

Zdravém lidi.....měl bych dotaz ohledně notebooku: HP 15-db0029nc (4JV52EA) u kterého bych chtěl pořídit větší paměť: ( 8GB ), aktuálně je osazen 4GB ram DDR4 na frekvenci 1866Mhz. Bohužel se již prodávají pouze moduly s frekvencí 2400MHz a výš. Předpokládám, že uváděná frekvence je nejvyšší možná a nebude problém , aby pracovala následně na těch 1866Mhz. Můžete mi nějaké paměťový modul doporučit ? Psal jsem na HP a na nějaký servis notebooků a z obou mi napsali, že paměť NELZE ROZŠÍŘIT !!! To mi přijde absurdní byť to mají napsané zde: https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp ( bez možnosti rozšíření ) , ale to je napsané i u spousty dalších modelů....Případně zde: https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp , kde má notebook dva sloty pro paměti z niž je osazen jeden 8GB ram a stejně tam napíšou, že nelze rozšířit. Nejsu zas takový odborník , ale tohle mi přijde absurdní a tím spíš, že i firmy zabývající se servisem tomu údaji věří......nebo to tak je a opravdu nelze paměť zvětšit ???

Odpovědi na otázku

U těchto nejlevnějších rádoby notebooků bývá i RAM pevně připájená k desce. Takže pokud to chceš zkusit, musíš nejdříve vyloučit, že je to tento případ (přístup HP tomu ale nasvědčuje). Pokud to nejde nikde najít, prostě ho otevři a podívej se. Pokud je RAM ve slotu, měla by jít vyměnit za 8GB (16GB nejspíš ne). Ale kup to tam, kde to můžeš v případě nepoužitelnosti vrátit.

https://www.hpmarket.cz/productOpt.aspPíšou 4GB max, takže asni nic nenaděláš.

to musí být peklo, procesor A6 a integrovaná grafika, to jsi koupil nyní nové? Píšou jeden obsazený slot (bez možnosti rozšíření), je tedy otázka, zda by po vyhození 4GB fungovala náhodou ta 8GB paměť...i když píšou 4GB max.

To není moje....sam už mám několik let 16GB ram a nemohu si stěžovat.Dostala to pred nějakým časem přítelkyně od rodicu jako dárek.Chtel jsem si tam o víkendu chtěl pustit formule s tím , ze si je pošlu pres HDMI do TV a obraz se sekal....bylo to ještě snesitelné , ale fakt na hraně a nouzovka.Neda se nic delat....budu to muset vymyslet nějak jinak !!