» Poradna » Notebooky

Nelze pustit notebook

ZdravímMám problém s notebookem. Včera jsem ho měl zaplej a odjel jsem a když jsem se vrátil byla tam obrazovka jen s textem: Bootable image not found, notebook will shutdown.Když jsem ho chtěl zapnout většinou se rozjel do ty doby ze ani nenaběhlo logo Windows a buď se sekl nebo napsal tuhle obrazovku. Četl jsem ze je možný ze mi odešel hard disc. Tak nevím. Navíc je ten notebook pomalej šíleně. Byl bych vděčný za rady :)

Odpovědi na otázku

Ludia s PC by sa uz konecne mohli naucit zaklady. Napr. vediet o HBCD. Spust, pozri sa ci su data na HDD ak nemas GPT a oprav zavadzac s win instalackou (hladaj na gugli fixboot). Inak uz vies co je to bitova zaloha?

Tak na data se podívat nemůžu, protože to nezapnum. Kopii Windows sem udělal a když ji chci nainstalovat tak vidím ze tam nějaký místo zabraný je, takže tam asi data sou pořád. Podivam se na ten fixboot.

Mas kopiu instalacky alebo bit. kopiu systemu? NB sa zapne takze HBCD by siel tiez

Jestli jsou toto základy, musím se omluvit rodičům když jsem jim řekl, že jsou amatéři s PC :D :D

Vediet sa pozriet na data z ineho OS ak ten na HDD nebootuje je snad zaklad

Skvělá příležitost napravit zhůvěřilosti výrobce NB:1) věnovat líný HDD do sběrného dvora;2) namontovat systémový SSD;3) vyčistit SSD;4) instalovat OS.