Nelze přiřadit celé místo na disku

Zdravím,mám dotaz, jsem trochu vystrašený, jelikož při reinstalaci windows mi nejde naformátovat celý disk, mám 3tb(ve skutečnosti 2,7tb), ale naformátoval mi pouze 2tb, a to přesně 2048gb. Měl jsem ho před tím v pc a windows byl ješte na starém disku, a normálně šlo naformátovat 2,7 tb. Je to tím, že nemám ještě ovladače a bez nich windows 10 může zformátovat pouze 2gb? Díky

Odpovědi na otázku

Aby šel vytvořit oddíl přes celý disk u disků nad 2 TB, musí být vytvořen disk GPT, nikoliv (starý) MBR.

Aha, a jde to udělat už ve windows, nebo musím dát znovu reinstalacku?

Cez diskpart napr.

Ok diky moc za rady ;)