» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze připojit nový SSD disk. Reklamace?

Zdravím, pořídil jsem si do PC 2 SSD disky Msata od ADATA o velikosti 250 a 500 GB. Oba disky jsem připojil a nainstaloval novy Win 10 na ten menší disk. Ale když chci potom připojit ten druhý disk resp. vytvořit nový jednoduchý svazek, tak tato možnost není aktivní a disk funguje pouze na čtení a nejde naformátovat. Existuje v tomto případě nějaké řešení nebo se musí disk reklamovat? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Prosim obtezuj se pridat sem printscreen z Spravce disku, pokud chces poradit ;)

Omlouvám se, nedošlo mi to. Nejde mi jsem přidat printscreen, tak aspoň takhle: http://leteckaposta.cz/946325313

Zajimavae... zkus tento postupCMD jako admin, nasledne DISKPARTDISKPART> select disk 0DISKPART> attributes disk clear readonly

To už jsem zkoušel 2x a vzdy to napsalo neco ve smyslu uspesne dokonceno ale pořád nejde vytvořit nový svazek viz. http://leteckaposta.cz/260106441

Nabootuj instalačku Window buď pusť diskpart tam přes konzoli nebo se proklikej v nové instalaci tam, kde se vybírá, kam to chceš nainstalovat a tam z disku smaž všechny oddíly. Po restartu (bez instalace windows) by to mělo být ok. Pokud chceš mít jistotu, že si nesmažeš nebo omylem nepřeinstaluješ OS na menším SSD, prostě ho odpoj a nech tam jen to větší.

Tohle by ti nepomohlo?http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php

Postup s příkazovým řádkem nefunguje, ať už normalně ve win nebo při instalaci (nabootovaný instalační disk → oprava PC).

-samotný druhý disk funguje ?-v jiném PC funguje?Nekompatibilita není zrovna věc na reklamaci.

dávej si bacha u některých nových základových desek je "zvláštní" bios a pokud v něm nenastavíš že daný disk má být spouštěcí, tak na něj jednak nejde naistalovat OS když je rozdělený na partitions (nejde na partitions instalovat os) a pak také nejdou některé další věci ... týká se to základních desek GB.... nepíšeš jestli máš notebook nebo klasiku pc ... takže v biosu nastav ten tvůj druhý disk jako bootovací v pořadí č. 2. hned za tím prvním diskem ...mimochodem je divná že W10 si rezervuje 500MB na začátku disku .. zajímavý ..

Přeformátujte ten vyhrazený prostor na začátku, pak to bude ok

Pro tyhle případy se hodí mít nějaký live Linux po ruce. Já nejradši na práci s oddíly používám Linuxový fdisk.

Jak je znamo, tak Microsoft sa snazi ovladat trh. Preto by som nikdy v zivote nepouzil ziaden nastroj od Microsoftu. Tieto nastroje su nuteni pouzivat jedine systemovi administratori ktori dokonca casto maju za sebou kurz s ceritifikaciou od Microsoftu za tisice korun :).Ako bolo spomenute vyssie, ja by som disk prerozdelil a naformatoval skrze nabootovany nastroj z CD. Pokojne aj niektoru LiveCD distro Linux systemu. Mozes pouzit hociktory nastroj pokojne aj specialne urceny na tento ucel - PartitionMagic, Ultimate Boot CD, System Rescue CD, atd. s ktorymi je mozne disk prerozdelit podla pozadovanych particii a nasledne zformatovat na pozadovany format. Len Boh (Bill Gates) vie, co vsetko ten jeho oprdeny Microsoft pri rozdelovani diskov resp. pri formatovani vystraja za gebuziny na celom disku. Pokial bude disk pripraveny v specialnom nastroji pre disk "partitioning a formating" a stale nebude fungovat vo Win10, tak by som sa obratil na podporu Win10, nech sa tym blbci potrapia oni, ked uz sa rozhodli vymysliet taku kravovinu, akou je Win10.