» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze přejmenovat soubor

Ahoj,popíši problém.Mám otevřený průzkumník ve Win 7.Smažu soubor ze složky(shift+delete) - nahraji jiný soubor - nahraný soubor přejmenuji na název prvního souboru.Problém: při přejmenování mi vyskočí hláška že nejde přejmenovat, že tam je soubor se stejným názvem - no... nevím zda to dělaly předchozí vezre win ale tady mě to vyloženě irituje.řešení: zavřít průzkumník, znovu otevřít a pak přejmenovat... pak to funguje.P.S. je to normální chování? nedělám něco špatně? Třeba nějaké nastavení špatné? Mám to ale efaultně, nejsem si vědom, že bych do něčeho šťáral.

Odpovědi na otázku

Možná se do toho montuje nějaký "internet security" balík. Standardně se to neděje.

Oprav si automat. refreshing procesu explorer.exe (v registru)

děkuji za radu, můžeš mi prosím ještě poradit jak to udělat?

Asi před rokem jsem to samé taky řešil a postup jsem si vygooglil - přesně už si to ale nepamatuju a hodinu to znovu za tebe hledat nemíním. Najdi si to sám.

Děkuji za konkrétní radu, bohužel mi to nepomohlo. Ony se mi neukázaly ty desktop.ini soubory...Asi bude problém někde jinde.Já ještě zapomněl říct, že to je PC v práci, a že nějaké soubory přejmenovávám na serverovém disku...Ale nikdo to není ochoten řešit.

jo v práci? a tuhle celkem zásadní maličkost jsi nám zapomněl uvést proč??? tím pádem je řešení jasně dané: obrať se na vašeho pověřeného IT pracovníka

IT není Každy si dělá sám a "IT" odborníkovi radíme my, apoň co víme...

dobrá firma no

no potěš koštěu vás bych teda nepracoval

Aha, tak ten soubour je síťovém (serverovém) disku, to je jiná kategorie patřící do území vašeho IT oddělení.

No on ten soubor se jakoby opravdu vymaže ale až po cca 30 sekundách - 1minuta, to pak mohu přejmenovat...Tak díky všem za rady. Ale jak říkám, náš IT je neschopný, a já nevěděl jestli třeba není chyba na mém PC. Dík

Jak jste velká firma? To máte jen jednoho IT člověka? Jinak co kopírování, to běží rychle? Mlže být i zahlcená síť, zahlcený server...

Podle mne není třeba zavírat a otevírat průzkumníka, mělo by stačit stisknout F5 (občerstvení).Bude problém v cachování informací ze sítě mezi serverem, který se stará o souborový systém na sdíleném disku a mezi lokálními stanicemi.

jsme malá firmička, připojeno je asi 8 počítačů, server je v místnosti, kde pracuji.Kopírování teď jede cca 8MB/sNepociťuji nějaké problémy s prací se serverem kromě problému co popisuji.

8MB/s je hrozně málo.

Aha, tak to pak asi bude ono. Problém v železe...

V železe to nebude. I starý server se starými disky na 100Mb siti by byl schopný komunikovat rychleji. Co je na serveru za operacni system?

naposledy jsem viděl někoho používat Průzkumníka ve Windows95

Píšeš blbosti. Průzkumník je každá otevřená složka.

Ty meleš blbosti, otevřená složka je prostě otevřená složka. Průzkumník je jeden z mnoha filemanageru. Já složky otvírám v TC, tak otevřená složka je TC?

přesně tak, měl jsem na mysli Průzkumníka ve smyslu file managera Zobrazit plochu ještě nespouští Průzkumníka nebavme se o procesech, ale o aplikaci...

Neřídí Průzkumník i plochu (explorer.exe)?

serverový disk je niekde v číne a než si ich mašiny všetko skontrolujú a preveria, trvá to aj minútu. Načo pcháte špionom vaše dáta ?

Nehádejte se jak malý děti !!!