Nelze pracovat s HDD v Ubuntu

Nainstaloval jsem Ubuntu na SSD a nejde mě vytvářet složky na HDD.Ten jsem přeformátoval na ext4.Přesto nejde na něho nic dát ani na něm vytvářet složky.Nejsem oprávněn.Píše mi to zkontrolujte svá práva.S Ubuntu začínám a nevím jak postupovat.

Odpovědi na otázku

Vypadá to na problém s právami, zkust to vyřešit přez:sudo chown -R TvojeUzivatelskeJmeno:TvojeUzivatelskeJmeno /cesta/k/mountu/toho/disku

Jo díky zabralo to.Složky už utvářet lze,tak doufám že tam půjde i ukládat.Ještě jednou díky moc za pomoc.

Najdi bod kde ho mas pripojeny. (napr. /media/disk/)Otvor si nautilus(spravca suborov), klikni pravym na ten disk-vlastnosti-opravnenia a tam si nastav pre seba pravo na citanie a zapis.

Tam to psalo,že nejsem oprávněn,pouze root.Vyřešeno,děkuji.

Jj. Samozrejme stacilo sudo nautilusa uz by to islo.

Nevím kam (do jakého přípojného bodu) máš ten HDD mountnutý, ale musíš převzít jeho vlastnictví pomocí příkazu chown a pak si přidělit oprávnění pro přístup (pomocí chmod).příklad:sudo chown /media/disk1 franta:frantasudo chmod /media/disk1 777

Děkuji

Zavolej mi do klubu.0609112 777 ?:D