Nelze odstranit oddíly SSD

může někdo poradit co dělat, když mám SSD Crucial připojený jako externí disk ( původně byl v nb jako interní s OS WIN ) a po připojení v mém PC se zobrazí v průzkumníkovi jako "D" místní disk ale k němu ještě vidím jeden "E" s názvem rezervováno systémem velikost 100 MB ?.Oddíly nejdou totiž ve správě disků odstranit, konzole je sice z řádku správy odstraní, ale jsou v průzkumníkovi pořád vidět - oddíly nejdou nijak sloučit ani dokonce naformátovat - Win na mém PC hlásí že formátování nelze dokončit.dokonce když se pokouším aspoň jen odstranit složku PROGRAM FILES na tom velkém D oddíle, kde jsou WIN i související složky, tak je mi přístup ke složce odepřen s tím, že se mám obrátit na TrustedInstaller, aby mi byla přidělena příslušná oprávnění.to opravdu jsem kupoval ten Crucial s tím, že když ho vymontuju z notebooku, tak už ho nenaformátuju jako nový a dokonce je rozdělen na 2 oddíly bez možnosti jejich odstranění ?

Odpovědi na otázku

je to mrtvy. taky sem mel stejny pripad. cist slo dokonce i jakoze odstranit ci zapsat nejaky soubor ale po znovuzapnuti jakobych nic neudelal a vratilo do puvodniho stavu.

jj, musel jsem ho z nb vyndat protože mi často nb spadl do stavu černá obrazovka s HDD error 2100 a po několikerém zkoušení sputit v nouzovém režimu či obvyklým způsobem mi ještě pak naskočil, ale naposledy už umřel tak jsem ho musel vyndat a je tam jinej ....ale ty soubory jsou normálně číst tak jsem myslel že ho naformátuju a bude good pro data - zkusím tedy ještě přes win10 ale moc nevěřím když to nejde ve win7

Na odstraneni oddilu pouzi instalacku Win10, oznac Crucial, odstran vsechny oddily a formatuj. Pokud se pletu, dejte mi minusy.

Souhlas, nebo jde taky použít třeba gparted, je např. na Hiren's boot CD. Pokud oddíly nesmaže ten instalátor nebo gparted, je disk na odpis.

Tipuju, že na tom SSD byly Win10 a ty se pokouší odstranit oddíly počítačem s Win7?

ne na tom Crucialu jsou Win7 a zkouším ten Crucial jako externí vyčistit ńa stolním PC taky s WIN7 - ale v tom nb poslední dobou často nb padal do mrtva s řádkem HDD error 2100 .......ale vždycky jsem ho nějak oživil až naposled už jsem neměl nervy

clean v diskpartu smaze vsechno.diskpart - list disk - select disk x - cleanjestli chces smazat jen urcity oddil, tak treba minitool partition wizard

Disk připoj nejlépe do nějakého PC a z Příkazového řádku spusť Diskpart. Ještě se mi nestalo, že bych s ním nevyluxoval nějaký disk, pokud není vadný. ☺

Dát ho zpět do PC. Použít instalační disk,třeba s Windows 7. Při dotazu kam instalovat využít možnosti,jako odstranit oddíl - všechny, po jednom dej odstranit,měl by zůstat jeden a ten dáš naformátovat. |Samozřejmě co smazat nechceš,předem nakopíruješ jinam.

zkusil bych bootnout Gparted Live a udělat to z něj. Nicméně se mi stalo s SD kartami něco podobného - s oddíly i soubory šlo jakoby pracovat, ale po odpojení a znovu připojení to bylo v původním stavu. Asi nějak odešel řadič karty, či co - prostě reklamace.

Zdravím,jen se chci zeptat jestli a jak jste to s diskem vyřešil,mám bohužel ten samý problém.Děkuji Kafka

Vadný SSD - jde normal číst soubory, ale oddíly i po "úspěšném" odstranění v ruzných SW (opravdu vyzkoušeno vše vč. diskpart, gparted boot, ve čtečce v jiném pc atd..) zůstanou a nejde s nima nic. Vyhodit do ...