» Poradna » Programy

Nelze odeslat některé fotky přes Thunderbird

Dobrý den, nejsem žádný velký znalec, snad vše popíši přesně. A předem děkuji za radu. Mám OS Win7 a velmi spolehlivě vždy fungovalo odesílání mailů přes TB. Po aktualizaci mám "malý" problém, byť v zásadě vše funguje, jen s jistým omezením, které přišlo v těchto dnech:když kliknu na Ploše na fotku označenou např. X05mnIIl, bez problémů se (po zmáčknutí volby "Odeslat" a "Příjemce e-mailu") otevře klient TB a fotka už je přímo nahraná coby příloha. Toto přestalo fungovat, pokud má fotka jméno, prostě se tato operace nezdaří.. Až ji přejmenuji na nic neříkající "xxxx", vše funguje. Je to zpřísnění podmínek pro odesílání e-mailů nebo to má vazbu na Antivir? Pomohl by "bod obnovy"? To je, myslím, zbytečný krok. Pomohlo by v nastavení TB u portu 110 zkusit jiný port? děkuji za rady

Odpovědi na otázku

port 110 na to vliv určitě nemá, ale v nějaké nedávné aktualizaci TB se něco změnilo ohledně toho přímého odeslání souborů z plochy (resp je to chyba ne záměr).. Už mi to říkalo víc lidí a stalo se to jednoznačně po nějaký aktualizaci cca před 14dny.Asi by pomohlo vrátit TB na předchozí verzi - ne bodem obnovy, ale normální odinstalací a stažením starší verze (data a nastavení se zachovají)

V poslední verzi 60.5.3 TB by to mělo fungovat.

Tak mám tři minuty tuto novou verzi a problém přetrvává... navíc při přihlášení do TB to (i předtím) stále hlásí: Odesílání hesla pro uživatele ... nebylo úspěšné. Poštovní server pop3.atlas.cz zaslal odpověď: invalid user/password, bye

Ti píše, je neplatné heslo či uživatel. Zkusil bych v TB zřídit nový účet přes IMAP, jestli to nezačne fungovat.https://freemail.help.economia.cz/support/solutions/article...

po reinstalaci to jen chce znovu zadat heslo.. nastaveni uctu se pri reinstalaci nemeni.. i kdyz ten pop port 110 bez sifrovani uz taky muze vadit.

Právě proto jí radím zkusit IMAP. Když i poskytovatel pošty o tom píše....https://freemail.help.economia.cz/support/solutions/article...

U TB jsem si zkušebně poslal na své mejly fotku s jménem a hodně diakritiky k tomu a není žádný problém. Ale je pravdou, že v Linuxu.Jinak mejlovat přes port 110 je v dnešní době o hubu z hlediska bezpečnosti. Na šifrovaný POP3 máš mít port 995 a SMTP 465, případně 587.

tohle je problém čistě ve Windows (a myslím jen W7).. funkce MAPI a odeslání souborů třeba z plochy přes pravé tlačítko defaultním mail programem.. Tohle se ve Win často rozesírá.. řeším to co chvíli a je to duchařina. Ani MS na to nemá spolehlivou metodu jak tu funkci opravit když nefunguje správně.

Aha. Tak to jsem netušil. Dík za rozšíření znalostí.

Nepomůže "bod obnovy" ?

bod obnovy může pomoct pokud nějaký máš v době kdy to fungovalo, ale problém je že to ovlivní všechno v počítači co se od té doby měnilo (soubory uživatele ne), ovladače atp.. A další věc je, že to bude jen dočasné než se Thunderbird zase sám aktualizuje a problém se vrátí..

na Windows 7 mi Thunderbird taky normálně funguje. Leda by byl nějaký problém s kódováním - TB myslím používá standardní UTF-8 a Windows s ním problém nemá.