» Poradna » Notebooky

Nelze obnovit do továrního nastavení

Dobrý den, rozhodla jsem se obnovit ntb do továrního nastavení, ale když spustím přeinstalování ntb, tak to napíše že "Některé soubory chybí. Najdete je na instalačním disku systému Windows nebo médiu pro obnovení." Problém je v tom, že instalační disk w8 jsem k notebooku nedostala. W8 v notebooku už byl. Nevíte co s tím? Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Niekto nezvaný ti bezprízorne zasahoval do Recovery oddielu s OEM W8 na pevnom disku. Máš frajera alebo máš doma syna - zlosyna?Stiahni si ISO tvojej verzie W8, napáľ ho na médium a skus mu ho podsunúť, možno ich nahradí.

Nepíšete zda jste dělala upgrade na w8.1 či W10, každopádně je poškozený recovery oddíl i bez toho. Vás může zachránit nová instalace w8.1, dle tohoto postupu zvolíte instalaci buď z flešky nebo CD. http://www.cnews.cz/clanky/instalace-windows-...

Kontaktoval by som vyrobcu na zakaznickej linke. Je to jeho vyrobok, urcite ma nejake recovery CD ktore sa da stiahnut z internetu.

Změny velikosti oddílů mají za následek NEfunkčnosti recovery oddílu, tudíž nelze spustit tovární zálohu(tovární nastavení)Změna oddílu nastane automaticky např. procesem upgrade na W10..i když se potom uživatel vrátil zpět do původního systému, nelze již tovární zálohu spustit.Tovární záloha je stejně plná zbytečného balastu. Takže nejlépe je začít tak, že si uživatel připraví veškeré potřebné ovladače, stažením z webu výrobce ntb/ stolního pc - ovladače základní desky +ovladače graf. karty). Tyto ovladače si uloží třeba na externí disk nebo usb flash disk.. nebo třeba na jiný oddíl, který nebude při instalaci OS formátovat..! Po té je nutno si připravit boot flešku s instalačními soubory patřičné verze OS W8.1.. A po restartu a ponechání připojené boot usb flešky k pc, zvolit F12(u každého stroje to může být jiná klávesa) boot priority - usb.. enter..po výzvě "press any key to continue" - klepnutím na kteroukoliv klávesu může započít instalace operačního sytému dle dalších pokynů na obrazovce.. Co se týče ovladačů grafické karty, bylo by dobré stáhnout na webu výrobce utilitku autodetekce, kterou po nainstalování čerstvého OS rozjedeš, bude ti nabídnuto ke stažení a instalaci nejnovějšího ovladače...