» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze obnovit bitovou kopii W7. Zdrojový disk je prý nutné naformátovat

Zdravím. Google ani podpora Microsoftu nepomohla, tak jsem s prosbou o pomoc tady.TL;DR: Při pokusu obnovit (zavést) bitovou kopii Windows 7 dojde k chybové hlášce "Bitová kopie systému je na pevném disku, ale systém Windows musí tento disk naformátovat." a obnovu nelze provést. Formátování implicitního cílového oddílu C přitom zdánlivě nic nebrání, protože bitová kopie, kterou si přeji zavést, se nachází na oddílu D. Jak problém vyřešit?V podrobnostech:V počítači mám jedno fyzické SSD rozdělené na dva oddíly, jednotku C a D. Jednotka C obsahuje rozbitou instalaci Windows 7, jednotka D bitovou kopii perfektně odladěné instalace Windows 7 (složka "WindowsImageBackup" se soubory VHD), kterou jsem si v minulosti vytvořil přímo pomocí vestavěného nástroje ve Windows 7 a úspěšně ji několikrát obnovil (zavedl na jednotku C). Mým cílem je se rozbité instalace zbavit a nasadit místo ní onu perfektní. Tentokrát ale obnova není možná.Postup je zpočátku stejný: nabootuju instalační médium s Windows 7 a zvolím, že chci systém opravit, přesněji jej obnovit z bitové kopie. Ve dvou krocích následně vyberu, jakou bitovou kopii si přeji obnovit. V této fázi ovšem vyskočí hláška "Bitová kopie systému je na pevném disku, ale systém Windows musí tento disk naformátovat." a proces obnovení nelze vůbec zahájit. Zdá se, že nástroj pro obnovu chce z nějakého záhadného důvodu formátovat jednotku, která je zdrojem bitové kopie, přitom pomocí nástroje Diskpart v příkazovém řádku lze ověřit, že implicitní cílová jednotka pro obnovu není tou, kde se nachází bitová kopie. Zkoušel jsem v příkazovém řádku písmenné označení jednotky prohodit, ale problém se tím nevyřešil.Jak postupovat, aby obnovení bitové kopie proběhlo úspěšně? Předesílám, že nemám možnost bitovou kopii umístit na externí úložiště. Také jsem od posledního úspěšného obnovení nijak neměnil Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

obnovit muzes bez media - v backup and restore vyberes obnovu z img , dovede te to k restartu a BEZ media uvidis presne to co se startovacim mediem. To ze nedostane medium ho mozna presvedci aby neznicil diskove oddily pri obnove Na jednom laptopu mam disk rozdeleny na C:, D: a maly oddil s img. jen o malo vetsi nez samotny img. Stalo se mi to co tobe jenom jednou - po hrani s W10 kdy obnova vzala do pryc i data z D: - to jsem ale vedel nez to zacalo, ze to znici i D: oznamilo pred zapocetim. Jinak vzdy bez problemu, obnovovano mnohokrat na ruznych PC. . Muzes zkusit opravu systemu z DVD a potom obnovu tak jako ji delas - to ale nejspis fungovat nebude jestli jsi sahal na disk. Pak ti nezbyde nez poresit presun img jinam . Pro priste te to nauci mit zalohu na jinem fyzickem miste nez disk ktery pouzivas.

Rada je jenom jedna: Nepoužívat ten idiotský nástroj co je ve Windows ale některý jiný (Acronis, Aomei, Easeus.....). Protože jinak to skončí přesně takto. Doufám, že ti tato zkušenost stačí. ----------------------------------------------------------------------------------------Ale abys neřekl - Acronis umí převést zálohu .vhd na svoji .tibTakže ji převeď a potom už ji můžeš obnovit (Acronisem) kam je libo. Tohle už zachránilo mnoho neštastníků....http://dl2.acronis.com/s/AcronisTrueImage2016_65...

ten nastroj ve W7 neni vubec idiotsky ale jedna z mala veci MSFT ktere jsou perfektni. Idiotsky je az v pozdejsich verzich Windows kde se 4z 5ti kopii nepovedou utvorit a z te utvorene se pak system neobnovi. Ve W7 to pouzivam a neselhalo NIKDY. Acronis pouziju jen jednou na clone celeho disku , pak uz vzdy jen img pro samotne C: - za 10 minut hotovo, bezproblemove obnoveni

Jak už bylo řečeno, pokud by ten nástroj byl tak skvělý, výrobci ostatních podobných softů by dávno zkrachovali, nikdo by neměl potřebu jejich produkty kupovat. Přesný opak je však pravdou. Co ty na to??

tady na Zive by tve tvrzeni znamenalo uz davny krach CCleaneru, IOBITu a mnohych dalsich - co ty na to ? Acronis mam rad - na clonovani disku je bezvadny , kdyz je alespon jeden z disku WD stahnes si Acronis WD edition free. z img W7 jsem obnovil uz mnohokrat a ANI JEDNOU s tim nebyl problem. Rychle a alespon u me 100% spolehlive na nekolika PC z kterych jedno zkusilo ruzne experimenty i brutalni pokusy. Obnova z img vzdy udelal presne to co udelat mela.

If you are using a PC with a Seagate, new Maxtor or Western Digital HDD you can get the Acronis True Image for free. Yes, both Seagate and WD allows you download the Acronis True Image software for absolutely free.

Acronis jsem přestal používat, když na mne několikrát při obnově z .tib vyplázl jazyk. Nástroj ve Windows se zase při obnově zasekl a obnovoval a obnovoval... Zlatý Norton Ghost. Škoda, že skončil. Ale stále je funkční.

Myslím, že jsem se s touhle hláškou při obnově z bitové kopie již setkal, já tedy měl bitovou kopii umístěnou na externím HDD a pomohlo buď jen odstranění oddílů na disku v PC, nebo i vytvoření nového a jeho naformátování, nejsem si teď jistej.Každopádně s obnovou asi nic moc neuděláš, jestli neexistuje jiný nástroj na obnovu bitové kopie než systémová utilita od MS.Napadá mě ještě o něco zdlouhavější možnost obnovení systému - připojit VHD(X) soubor do Správy disků, objeví se ti v PC jako nový diskový oddíl. S použitím utility ImageX nebo Dism zabalíš obsah tohoto připojeného oddílu do .WIM souboru (měly by se zachovat všechny atributy a oprávnění systémových souborů, je to výchozí formát komprimovaného systému v každém instalačním médiu Windows). Stejným nástrojem pak zase rozbalíš onen .WIM archiv na konkrétní oddíl, nástrojem bcdboot (+ potřebné parametry, viz MS Technet) vytvoříš zavaděč.