» Poradna » Ostatní

Nelze naladit TV

Dobrý den, mojí matce v důchodovém věku přestala fungovat TV, respektive všechny naladěné programy, po výpadku elektřiny. Tento výpadek byl již minulý týden a TV programy stále nefungují. Byl jsem u ní a snažil se to spravit automatickým laděním, ale nepomohlo to. Naladilo to pouze jeden zrnitý analogový program. Předtím tam měla naladěných cca 40 digitálních programů + rádia. Jde o TV Samsung UE32EH4000. Bydlí v bytovce, kde mají nějakou obyč. anténu. Jde o město Vyškov, příjem signálu by měl být z vysílače Kojál. Zapojení antény je v pořádku, i kabelu do TV. Nenapadá vás něco, v čem by mohl být problém? Bohužel nemám čas k ní jezdit každý den, tak bych rád věděl, na co se případně zaměřit, až tam budu. Co je divné, tak že jejím sousedům připojených na stejnou anténu TV normálně funguje, i když bezprostředně po výpadku elektřiny a znovu zapnutí jim TV taky nešla. Jediné, co mě napadlo, že už bylo odpojeno dvb-t vysílání a její TV neumí dvb-t2. Podle informací, co jsem našel na netu, má k tomuto odpojení dojít až příští rok, takže opravdu netuším, jaká může být příčina. Děkuji.

Odpovědi na otázku

DVB-T minimálně ještě rok a půl poběží souběžně, tím to tedy není....--------------------------------------------------------------Jako první bych tu TV vyzkoušel u "hodných" sousedů na jejich přípojce. Podle výsledku bych se zařídil dál...A pokud tímto "pokusem" zprasíš příjem i jim, pánbůh s tebou....

Nebo zkusit jiný Tv. u vás doma.Třeba Sung dodýchal...

Celkem by mě zajímalo, kde se tam vzal zrnitý analogový program, protože v analogu se už dost dlouho nevysílá. Každopádně asi není jiná možnost, než vylučovací metodou zjistit, zda je příčina v TV nebo v anténě. Takže buď s mátinou a její TV skočit k sousedům, zda tam ta televize něco naladí a nebo naopak k máti donést jakoukoliv TV, která zaručeně jinde funguje a zkusit na její přípojce.

Píšeš nějakou obyčejnou anténu v bytovce. Není to náhodou společná anténa STA a chodí to všem sousedům? Není jen vypadlý jistič na STA?

Zkus TV odpojit od antény a napájení třeba na 10 minut a pak to zapoj zpět a zkus naladit

Pricina. Kabl prehryzali hlodavci.Zkusil bych klubko kablu pripojeneho ve zdirce s volnym druhym koncem nekde v byte povesit. Nebo ven za okno. Ja l mam vysilac 5 km a chytanu tak 12 TV programu. (Bez rozhlasu pocitano)