» Poradna » Programy

Nelze nainstalovat Visual Studio 2013 -> program přestal pracovat

Ahoj, mám problém s instalací programu Visual Studio Express 2013. Po spuštění instalačního souboru mi to okamžitě napíše, že program přestal pracovat. Poslední dobou mi takto přestává pracovat při spuštění víc programů, nevím proč. Stáhnul jsem verzi for Windows Desktop z webu toho programu: http://www.visualstudio.com/cs-cz/products/visual- studio-express-vs.aspx (mám Windows 7 SP1). Jde mi to spustit jen v režimu kompatibility, což mi ale tento program nedovolí a chce spustit normálně. Napadlo mě, že by mohl být konflikt s jiným programem, protože např. Advanced System Care 7 mi blokuje jednu hru. Provedl jsem tedy "čisté" spuštění bez programů běžících v pozadí a zkusil jsem spustit instalačku VS 2013. Tentokrát se nedělo vůbec nic, jen mi probliklo logo Visual Studio. Měl někdo podobný problém nebo víte co s tím? Bez tohoto programu se neobejdu a brzy ho budu potřebovat, tak prosím o radu.Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Zkus ji pustit jako správce...

To jsem zkoušel hned jako první, už fakt nevím co s tím

Dnes se mi to povedlo spustit v nouzovém režimu, což ale problém neřeší protože v nouzovém režimu nejde instalovat... no alespoň vím že tomu něco vadí.

Zkoušel jste se podívat do prohlížeče událostí, jestli to tam nepíše něco konkrétnějšího?

Prohlížeč událostí píše chybu a toto:Název chybující aplikace: wdexpress_full.exe, verze: 12.0.21005.13, časové razítko: 0x51fbd51eNázev chybujícího modulu: ntdll.dll, verze: 6.1.7601.18247, časové razítko: 0x521ea8e7Kód výjimky: 0xc0000374Posun chyby: 0x000ce753ID chybujícího procesu: 0x1b3cČas spuštění chybující aplikace: 0x01cfce6bb7f24421Cesta k chybující aplikaci: C:\Users\UzivatelX\Downloads\wdexpress_full.exeCesta k chybujícímu modulu: C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dllID zprávy: fbc842d3-3a5e-11e4-a8f5-1c4bd61a1156Když kliknu podrobnosti tak toto:wdexpress_full.exe 12.0.21005.13 51fbd51e ntdll.dll 6.1.7601.18247 521ea8e7 c0000374 000ce753 1b3c 01cfce6bb7f24421 C:\Users\UzivatelX\Downloads\wdexpress_full.exe C:\Windows\SysWOW64\ntdll.dll fbc842d3-3a5e-11e4-a8f5-1c4bd61a1156Tak nevím, snad z toho někdo něco vyčte... jestli potřeba ještě nějaký info tak napište.

Zadejte to příkazového řádku cmd (Pro 32-bit): regsvr32 "c:\Program Files\Internet Explorer\ieproxy.dll"Pokud máte 64-bit, tak: regsvr32 "c:\Program Files (x 86) \Internet Explorer\ieproxy.dll"A zkuste to spustit. Potom povězte, jestli to už jde, či ne.

Mám 64-bit. Zadal jsem tam ten příkaz a napsalo to:Modul C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\ieproxy.dll byl načten, ale volání DLLRegisterServer selhalo s kódem chyby 0x80070005.Instalačka Visual Studio stále nejde...

Hm, zajímavé. Tato chyba značí, že k provedení tohoto příkazu nemáte dostatečné oprávnění. Zkuste spustit CMD jako Admin (Ne správce) a proces opakujte.Jinak to vidím na problém v registrech. Ale prvně vyzkoušejme toto, protože něco podobného jsme též řešili, ačkoliv to bylo již s nainstalovaným VS, ale chyba byla stejná.

To je divný. Když jsem to spouštěl, spouštěl jsem to jako admin. Nemám na pc víc účtů, jen jeden a ten má oprávnění administrátor.

jaký máš antivir? nepoužíváš NOD32 nebo MacAfee?

Ne, používám Avast. Ten ale není příčinou, teď sem ho zkusil odinstalovat a nepomohlo to.

Nepouzivej Advanced System Care a podobne blbosti. Cistice registru a ruzne optimalizatory jsou VZDY zabijaky funkcniho systemu. Je to zdrojem mnoha zbytecnych neidentifikovatelnych problemu a pritom to nic nevylepsuje ani neresi.Mimochodem pristi verze Visual Studia uz nepodporuje Windows 7.

*S tým Advanced System Care 7 máš ROZDRBANÝ celý systém, tak sa nediv,že Ti niečo nejde... Skor sa raduj, že Ti aspoň ešte niečo funguje,,, Kedy už konečne dostanete rozum a tie "SUPER Softy a čističe" prestanete používať?!

No tak jsem nakonec přeinstaloval Windows a jde to spustit. Jen potřebuji ještě udělat pár aktualizací systému abych měl Service Pack 1 a mohl to nainstalovat. Strašně dlouho se to aktualizuje, jedna aktualizace mi selhala... No ale snad se to povede. Díky všem za rady. Kdyby byl ještě nějaký problém dám vědět.