» Poradna » Ostatní

Nelze nabehnout uživatelsky ucet

Zdravim,muj problem je, ze se nemohu dostat po zapnutí počítače klasicky na plochu, zastaví se mi to pred prihlasovanim k uzivatelskymu uctu. Mam win XP. Pred tímto problemem jsem mel celkem 3 uzivatele a chtel jsem mit pouze jednoho bez nutnosti prihlasivani. Co mi zbyl jeden, tak jsem zjistil, ze se nejedna o ucet administrátora a tudíž jsem ho též smazal. Momentalne se nemuzu tedy pripojit nikam...Je mozny to nejak pres bios obnovit? Vubec si nevim rady.Mam jinak instalacku XP na CD, nejradši bych to preinstaloval, ale nevim zda to pujde, kdyz nemuzu momentalni win smazat.Diky za rady.

Odpovědi na otázku

ťažký pôrod, priam kliešťový. "Smazat" Windows(?), podpiľovať si konár pod sebou z gr.prostredia Windows, nie je to pravé. Jedine použiť po nabútovaní mašiny nástroj Diskpart alebo format systémového oddielu alokačnou tabuľkou NTFS. Oba nástroje sú súčasťou ISO na inštalačke WXP-NT.Fix, repair users účet sa dá napraviť aj cestou inštalačky ISO WXP. Lenže, vyšší level.

Můžeš si například obnovit předchozí zálohu, kterou pravidelně vytváříš. Tam ještě budeš mít ty 3 uživatele a vše bude ok.Postupuj tedy podle návodu na obnovení, který máš napsaný u tvé zálohy.

Jak mam obnovit zálohu, kdyz se nemuzu vubec dostat do zobrazení na ploše? V prihlasovacim okně mam jen moznosti se přihlásit/vypnout/restartovat. Jedine do biosu se muzu přihlásit pri spuštění pocitace. Ideálně bych win reinstaloval, ale nevim zda to bude problem, kdyz se nemuzu připojit ani na plochu administratora. Poslal bych sem fotku, kam se dostanu, ale nelze sem vkládat soubory.

Jednoduše - obnova zálohy nebo reinstalace se dělá z nabootované instalačky. A k tomu funkčnost souč. Win opravdu nepotřebuješ........http://www.servispckupka.cz/navody_windows_xp.php

Kdyby to byl problém, tak by se musely počítače s poškozenými Windows rovnou vyhazovat na sběrný dvůr - nemyslíš ?

Windows lze smazat vždy, např. při instalaci nového OS lze formátovat systémový oddíl, nebo ještě lépe použít nějaký nástroj třetí strany (pochopitelně v bootovací podobě), např. můj oblíbený Partition Wizard od MiniTool (z jejich stránek lze stáhnout bootovací iso), jsou ale mraky dalších, pro daný účel dostačujících.

Hezky jste to popsal, jestli jsem to pochopil správně, tak se Vám povedlo smazat si účty? Takže jste vlastně řezal větev na které sedíte BIOS nemá s Windows nic společného takže tam s přístupem do Windows neuspějete.Jako první bych zkusil přes HIRENs Boot CD (USB) kouknout na stav účtů ve Windows, případně nastavit tam admin účet. Pokud jsou Win opravdu v takovém domrveném stavu že ani toto nepůjde tak jak už tu bylo uvedeno, buď obnova celého systému ze zálohy, nebo nová čistá instalace, pokud máte instalační médium tak by to neměl být problém.