» Poradna » Notebooky

Nelze mi připojit tiskárnu přes USB k notebooku

Dobrý den,potřebuji se prosím poradit, nelze mi připojit tiskárnu k notebooku přes USB. Tiskárna je funkční, svítí a pracuje, nikdy s ní nebyl nejmenší problém, nicméně mi při připojení počítač hlásí, že USB nebylo rozpoznáno a po rozkliknutí této informace mi vyskočí další informace: Poslední zařízení USB připojené k tomuto počítači nepracuje správně a systém Windows jej nerozpoznal; Zkuste zařízení znovu připojit.Pokud je Windows stále nemůže rozpoznat, je možné, že zařízení nefunguje správně. Zkoušela jsem různé aktualizace, řešení problému a stále nic. Prosím, kde je problém? Díky moc za pomoc.Marcela

Odpovědi na otázku

Víte že edicí Windows existuje povícero ?

Pro začátek bude potřeba zkusit tiskárnu připojit k jinému PC, aby se zjistilo, jestli je příčina v počítači nebo v tiskárně. Obojí je totiž možné.

… a jsou v NTB instalovány ovladače k té neznámé tiskárně ?

Neznámá tiskárna,neznámý OS,neznámý NB,neznámý typ USB ?? A vy neumíte odpovědět ? Co si o nás tazatelka pomyslí.

… tak asi zajdu k nějakému věštci, ten to bude určitě vědět.

Vyměň USB kabel.

Jak se ta tiskárna přesně jmenuje?

Někdy jenom nové ovladače nestačí, je třeba i novější firmware do tiskárny. Pozvi někoho opravdu znalého, ať Ti to nainstaluje a nastaví. Asi nevíš, že v dotazu do poradny je potřeba víc informací - Výrobce NB, název NB, Název OS (Win7, Win10...), výrobce tiskárny, název tiskárny. To je to minimum, co zde musíš zadat.