» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze mazat fotky

Zdravímnemůžu smazat žádnou fotku, mám windows 7. Když se pokusím o smazání napíše mi to že k provedení této akce je nutné oprávnění. Pokud chcete tento soubor měnit obrťte se na admin Pc/Admin, aby vám byla přidělena příslušná oprávnění. Zkusil jsem to smazat i v průzkumníkovi v admin režimu. Nevíte jak to vyřešit?

Odpovědi na otázku

Mazat odkud? Jestli normálně z tvého harddisku, tak máš nějak nabořený systém a zasukovaná práva ke složkám a souborům.

Já s Tebou souhlasím. Také se mi to stalo, musel jsem si znovu převzít práva, ale po restartu to opět spadlo takže přeinstalace a byl pokoj. Nějaká breberka se mi tam asi vloudila.

V nouzi z CD nějaký linux. Ten práva moc neřeší.

Jj, tak se dostane k datům a případně i smaže to co mu nejde. Ale takto hromadně rozhozená práva k souborům dá dokupy jen stěží, takže to bude na tu reinstalaci.

Kromě Live Linuxu doporučím i HBCD PE. NTFS driver v Linuxu není úplně kompatibilní s verzí NTFS ve Win10.