Nelze instalovat ovladače k tiskárně canon MG3050

Zakoupil jsem si nové multi zařízení Canon Pixma MG3050, problém nastává při počátku instalace ovladačů, prakticky se instalace (z přiloženého CD i z oficiálních stránek) ani nespustí, ihned se mi zobrazí hláška "Tento program není požné používat v současném operačním systému". Používám ale podporované Windows 7 Ultimate. Ve správci zařízení vidím tiskárnu typu MG3000, ale s vykřičníkem kvůli právě chybějícím ovladačům. Staré tiskárny jsem komplet odinstaloval.Myslím, že nejsem úplně IT analfabet, ale s tímto si opravdu nevím rady. Dokáže mi někdo poradit?Děkuji Michal

Odpovědi na otázku

Když ve správci dáš u položky s vykřičníkem(tiskárna) a dáš aktualizovat ovladač co se stane?Zkusil z webu canonu všechny dostupné ovladače? pokud jak píšu výše zkusíš aktualizovat ovladač a vybereš umístění CD co se děje ?

zkusil jsem ve správci aktualizovat ovladač z CD ... u tiskárny zmizel vykřičník a zařízení se změnilo na skener

Stiahol ste si správnu verziu ovládača k Vášmu OS? Win7 a 32, alebo 64bit? Canon podporuje všetky OS aj 32 a 64bit verzie.

ano, stáhl jsem si správnou verzi 32.

Ty používáš W7 Ult /32? Velmi neobvyklé. S 32b verzí jsem se setkal jen u W7Home.

ano používám W7 Ult /32

Evidentně jsi nečetl obrovský leták, který je hned pod víkem krabice tiskárny. Tam je napsáno, že tiskárnu máš připojit až po vyzvání při instalaci sw. Takže tiskárnu odpoj, vylámej z Windows nesprávné ovladače a při troše štěstí tiskárna půjde nainstalovat. Už se ale několikrát mi stalo, že jsem musel přeinstalovat Windows, anóbrž majitel tak usilovně zkoušel tiskárnu různými způsoby narvat do systému, že to Windows nepřežily.

to ti musím oponovat, leták jsem četl dvakrát a následně dělal vše podle něho krok po kroku ... takže v tomto problém nebude ... netroufnul bych si zapojovat nové zařízení bez manuálu a na vlastní triko

Problém je v tom, že si neinštaloval všetko! Pri inštalácii z priloženého CD sa inštaluje celý balík - vrátane podporného SW. A na výzvu sa pripojí zariadenie a zapne. Keďže si aktualizoval ovládače - aktualizovalo (opravilo) len dostupný ovládač pre skener. Ostatné tam nie sú. Pre tlačiareň je preto asi priradený generický (defaultný) ovládač, ktorý nepasuje na Canon.Pokiaľ ju máš pripojenú cez USB: musíš si tiež nastaviť port. Často sa nastaví na COM. Pokiaľ sa ti už zobrazí v Zariadenia a tlačiarne: - cez Vlastnosti tlačiarne na karte Porty si nastav port USB001 - virtuálny port tlačiarne a pomenuješ ho.

problém je, že jsem neinstaloval vůbec nic, jak píši v původním dotazu ... instalační program mi nelze vůbec rozběhnout ...

Pokud ti nešly instalovat ovladače, tak se ti nemohla objevit tiskárna v seznamu tiskáren jinak, že jsi připojil USB kabel. O neposkvrněném početí se sice píše v bibli, ale opakování zázraku nevěří ani holčičky na 1. stupni ZŠ.

neobjevila se přímo tiskárna ale zařízení typu MG3000, samozřejmě že po připojení USBčkem ... přesně tak jak psali v manuálu, následně jsem měl vložit CD a instalovat ... což je problém o kterém zde píši

Ale tiskárny Canon se instalují tak, že nejdřív začneš instalovat a až na vyzvání připojíš kabel USB.

Kdysi dávno se USB zařízení instalovala tak, že se zařízení připojilo do USB. Systém ho našel a žádal ovladač. Ten byl buď na HDD (předem) nebo na mediu dodávaném se zařízením. Dnes je to přesně opačně. Spustí se instalace ovladačů a buď instalátor sám požádá o připojení zařízení a zapnutí, nebo po dokončení instalace (někdy je požadován restart systému - záleží do jaké hloubky systému ovladač zasahuje, ale hlavně se ovladač jenom někam uloží a není ještě integrován do systému) se zařízení připojí do USB portu a zapne. Systém zařízení rozpozná a následně si z místa kam ovladač v první fázi instalace uložil ovladač teprve definitivně nainstaluje a zařízení zprovozní. Manuály jsou často někdy nepřesné, protože je většinou překládá někdo kdo počítačům nerozumí nebo jde o strojový překlad a čeština je poměrně komplikovaný jazyk se složitým syntaxem. Ten manuál přiložený k tiskárně vyrobili v Japonsku. Kdo myslíte, že ho asi překládal? Japonec, který nějakým způsobem přišel ke znalosti češtiny, ale pochopitelně nezná záludnosti češtiny, které jsou pro cizince prakticky nepřekonatelné a navíc japonština má zcela jinou gramatickou strukturu což pochopitelně má také svůj vliv na kvalitu a přesnost překladu. Zlikvidujte v systému všechno, co jste do něj naplácal předchozími "instalacemi" a držte se obecných pravidel instalace USB zařízení uvedených na začátku.

To je celé volaké čudné. Mám dva Canony i na sedmičkách a nikdy nebyl problém. Nějaké přípojení kabelu před či při instalaci, jak zde někdo popisuje neřeším. Něco takového matně pamatuji snad před 15 lety, ale ještě dnes? Ověř ten ovladač, jestli je to ten správný. Protože taková hláška se většinou zobrazuje, pokud je ovladač pro jiné zařízení či jinou bitovou verzi Win. Z CD ovladače neinstaluji, protože jsou tam zpravidla zastaralé. Pokud něco takového děláš, máš si udělat bod obnovení, aby ses mohl vrátit do původního stavu systému. Mohlo se totiž něco podělat přímo ve Win a už to s touhle instalací třeba ani nepůjde. Zkusil bych stáhnout různé verze ovladačů, pokud budou k mání. Pokud to nepůjde zkusit to na čistou instalaci, no a také bych zkontroloval kabel k tiskárně. Pak mě ještě vzhledem k ceně zařízení napadá toto vyhodit a koupit něco jiného :)

"Tento program není požné používat v současném operačním systému"Tuto hlášku to píše jednoznačně v případě, že neodpovídají verze programů (32bit nebo 64bit) instalovanému systému windows.

Nebo není instalovaný SW podporovám starším operačním systémem.

kde mohu nalézt a instalovat si ovladač pro tiskárnu Canon PIXMA MG 3050 děkuji za pomoc a radu