» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze flashnout bios

Když zkouším flashnout Bios, zobrazí se mi to takhle a může být PC klidně hodinu zapnutý a dál se to nepohne. Co s tím?https://lh3.googleusercontent.com/TWa9zvg4cuE6PhNDMuBzA31So...

Odpovědi na otázku

Ja vim, cim to je - je to rozbity.Pro jakoukoli smysluplnou radu musis uvest vice detailu - model desky, prip. jeji revizi, jakou verzi BIOSu tam mas a jakou se snazis flashovat - to jsou naprosto esencialni informace, bez kterych se nepohnem dal.

On to řeší už delší dobu.http://www.zive.cz/poradna/novy-bios-nenacit...

Mám Asus M2N-E , OS Win XP a stáhnul jsem tam ten nejnovější pro můj OS z oficiálních stránek https://www.asus.com/Motherboards/M2NE/HelpDes... a nyní to ani nejde flashnout,protože nenačte flasku a ani nespustí ten systém.

a teď jsem tam chtěl zkusit dát nějakou starší verzi

Myslím že se jedná o chybný BIOS soubor. Co je to za ASUS desku?

Vyskratuj Bios Jumperom do základného nastavenia. Ak nezaberie, prepáľ firmware Biosu z ex.nosiča.

Pokud si dobře vzpomínám, pro desky Asus bylo lepší použít Afudos, např. z USB flešky.

To by to tu flasku muselo nejdříve načíst , když ve flash biosu to pořád jen checkuje a nic se dál neděje

Pokud je flashdisk naformatovan jako NTFS tak zkuste preformatovat na FAT32

"...ASUS EZ Flash 2 (Updates the BIOS in DOS using a floppy disk, USB flasdisk..."

Tobě pomůže už jedině slušný servis.

To je jednoduché. Použij disketovou mechaniku (né USB) a vytvoř systémovou disketu s DOSem (stačí io.sys, msdos.sys a command.com). Nakopíruj na ní awdflash.exe, poslední verzi BIOSu, nabootuj z diskety a vypal BIOS. ☺