» Poradna » Mobily

Nelze duplikovat z win 10 na TV

Zdravím lidi,vím, že tohle už se řešilo snad všude, ale vše co jsem našel na googlu, tak vyzkoušel(krom výměny kabelu), ale problém přetrvává. Mám asi 14 dní tuhle sestavu https://www.czc.cz/9kg6t2psvki1k9f5tn5jau446... a když propojím pc s tv kabelem HDMI, tak mi to píše žádný signál. HDMI mám zapojený do gr. karty, zkoušel jsem oba konektory HDMI na gr. kartě, ale nic. V nastavení zobrazení pc tu tv vidí, ale nevím jestli něco jestě nastavit v nastaveni té grafické karty nebo něco jinýho. Přes win+p jsem zkoušel duplikovat, rozšířit, nic se neděje. Ale když restartuju Pc, tak úvodní obrazovka, kdy můžu přejít např. do biosu, tak ta se na tv normálně zobrazí a pak je tma, žádný signál. Kabel bude v pořádku, jelikož na starém pc fungoval normálně, ani jsem nemusel nic duplikovat, jen jsem přepnul na příslušný hdmi vstup na tv a vše jelo v pohodě. Tv je Philips 49PUS6101. Všem díky, jestli budete mít nějakou radu.

Odpovědi na otázku

Na TV bývá režim (někdy i vstup hdmi) pro PC. Zkus to najít/přepnout.Jinak to ale vypadá na driver grafiky (určitě ti tam Win. nacpal MS generický). Takže nainstalovat originální od výrobce + zakázat aut. akt. driverů.

na tv vstup pro pc nemám, ale v nastavení obrazu u tv mám na přepnutí na hru nebo Pc,tak to zkusím,ovladače už stahuji :)

Tak aktuální ovladače nainstalovány, přepnuto v tv na režim Pc a nic, tentokrát mi zčerná monitor a píše žádný signál, musím vytáhnout kabel a pak monitor naskočí, vypadá to jako by se to automaticky přehodilo na obrazovku jen tv a tam je tma,tudíž i na monitoru je tma.

pc mas napojeny len na tv, uvodna obrazovka ide, ale obraz vo windows nejde? Skusal si to v inej tv? Urcite mas nastavene 30/60Hz (neviem kolko ma tvoja TV) a nepusta tam viac? Nepusta tam vyssie rozlisenie ako ma?

Tv je 4k, monitor mám Full HD, takže to by asi problém být neměl. Ano, pc propojuji jen s tv, nemám kabel zapojen pořád, ale při zapnuté tv i pc zapojuji kabel. nevím, kde nastavit 30/60Hz.

:) mne sa zda, ze sa nerozumieme... monitor odpoj, zabudni. Zapoj IBA TV a zapni to.

Aha,takhle :),to jsme si fakt nerozumneli :),a muzes mi prosim vysvetlit,co s tim ma monitor spolecnyho,kdyz ten mam zapojeny pres DP? Jsem fakt laik a mel jsem za to,ze zapojim kabelem tv a pc a pobezi to jako vzdycky se starym pc :), a tady se s tim seru a nevim si rady...

ale jasne.. chces zistit, ci mas v poriadku HDMI dieru na grafike a v tv. Takze vypni to, odpoj DP kabel, zapoj hdmi do tv a zapni to.

Dobra,zkusim a napisu

rovno to vyskusaj s inym HDMI kablom a na inej tv, potom bude jasne, ze mas SW problem a nie HW

Tak odpojen monitor a je to uplne stejne,uvodni obrazovka najede na tv a pak neni signal,no nemam zadny jiny kabel ani jinou tv doma,bohuzel

ok, nechaj pripojene len TV a nabootuj tvoj oblubeny linux (stiahni ubuntu, napal na dvd) a ak ani tam nepojde obraz, tak je vadna VGA.

alebo odinstaluj ovladace a potom nabootuj windows, to je skor... bez ovladacov ked nenabehne plocha tak je vadna grafika

zober to kde si to kupil a nech stym robia co chcu, ked to nejde ;) user je preto user, ze to ma pouzivat a nie opravovat.

Zkusil jsem pripojit ten hdmi kabel do monitoru s odpojenym dp a funguje na obou zdirkach hdmi u grafarny,jediny,kde to nefunguje je pri pripojeni do tv,a ted uz ani nemuzu nic delat kdyz je to propojeny,automaticky mi na monitoru nabehne cerny obraz stejne jak na tv a neni signal to pise na obou

"hdmi kabel do monitoru s odpojenym dp a funguje""ted uz ani nemuzu nic delat kdyz je to propojeny,automaticky mi na monitoru nabehne cerny obraz stejne jak na tv a neni signal"nechapem, tak funguje alebo nefunguje????? Ak to nefunguje aj na monitore tak je jednoznacne zle HDMI na grafike

Kdyz zapojim jen monitor pres ten hdmi kabel,abych vyzkousel funkcnost toho kabelu,tak monitor funguje normalne,ale kdyz zapojim monitor jak to mam normalne pres DP a hdmi kabel zapojim do grafiky a tv,tak monitor i tv zcerna a napise neni signal a nemuzu nic delat,vypada to jako by se monitor automaticky prepnul na ten rezim "zobrazit jen na druhy monitor",nebo jak je ta moznost v tom win+ p,a tudiz kdyz je cerno na tv,tak je i na monitoru a nevim jak to prepnout jen na monitor,musim vytahnout jeden konec kabelu a pak monitor zas nabehne.

zober cely pocitac na ine 2 monitory a hlavne niekomu kto ma na vyskusanie inu grafiku = do servisu.

Tak nejspi vyreseno,zkousel jsem ruzne nastavovat obnovovaci frekvenci a najeenou to fungovalo :),ale musel jsem nastavit na monitoru 30Hz a uz to jede,nevim jak to,ale jede :),sice monitor troski skace ale obraz na tv je dobrej

Jo a uvodni obrazovka se zobrazi i na tv a prihlasovaci obrazovka a win uz nee.

vadný hdmi kabel / nepodpora 4K*60 kabelem

Ahoj, zrovna jsem řešil naprosto totožný problém a řešil jsem ho x hodin, až jsem už měl tady rozepsané své téma po všem, co mě napadlo vyzkoušet, až mě na poslední chvíli před dopsáním tématu napadla poslední věc, kterou celou situaci vyřešila!Na mé televizi jsem šel do nastavení (na ovladači tlačítko home), vybral Obecné -> Správce externích zařízení -> HDMI UHD Color a tam byli všechny HDMI sloty a buď u nich byla tato funkce povolena, nebo ne. A v mém případně na HDMI 3 (právě PC) byla funkce zapnutá. V momentě, kdy jsem tuto funkci vypl tak se rozsvítily všechny monitory včetně televize = vyřešenoDoufám, že to pomůže i ostatním ♥