» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze boot USB

Dobrý den.Mám desku Gigabyte 8I95P-G-RH a nejde mi boot z USB. USB nabootované pomocí Rufus a to sice na Windows XP Professional. Naběhne mi po vymačkání klávesou F12 menu Boot kde mám spoustu možností. Volil jsem každou USB možnost a stále nic. Najel jsem i do Biosu a jako první je Floppy druhy HDD a třetí CD/DVD. Nevím zda mám tady zvolit konkrétní možnost ale i když jsem zvolil jako první např. USB-HDD tak stále nic. Na Notebooku mi pracuje správně flash disk takže nemám obavu o tom že není schopna Bootování. Děkuji předem za rady.

Odpovědi na otázku

A ty si myslíš, že každá deska ti "zařídí" boot-proces? Ani omylem.A určitě ne ta, kde je napsáno USB-HDD - právě ta má k boot z flashky nejdál.

No tak musím nesouhlasit. Boot z USB i u této základní desky u které píšete že když je tam USB-HDD má k tomu nejdál, se mi nakonec povedlo a krásně. Stačilo pouze zkusit jiný stažený soubor .iso a použít Rufus k tomu abych vytvořil Boot Flash Disk. Pak se i zobrazil Flash Disk přímo sám z výběru na Bootování a to i s originálním názvem Flash Disku Toshiba, aniž bych ho tak pojmenovaný měl.

Tak jistěže ano.. Starší desky mají opravdu výběr USB-HDDVím to, neboť jsem takto nabootoval spešl extra usb v bývalé práci, kde jsem chtěl jednorázově využít přihlášení do pc jako admin..

Použij tento postup,mám ho vyzkoušený a funguje.http://asuseeepc.cz/windows-xp-instalace-na-a...

Děkuji už se povedlo. Použil jsem sice Rufus ale má stejnou účinost. Chyba byla ve staženém ISO souboru