» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nelze aktualizovat grafický ovladač ve W10

Tak jsem si myslel, že se vyhnu všem zásadním potížím s W10, ale nakonec jsem přece na jednu narazil Po upgradu vše funguje bez problému, akorát jsem chtěl aktualizovat ovladač grafiky (mám integrovanou grafiku v APU C-70 od AMD), takže jsem stáhnul aktuální Catalysty pro W10 64b, aktualizace celá proběhne, ovšem s výjimkou grafického ovladače. Ten zůstává původní a instalátor vyhodí v reportu u grafického ovladače "neúspěch". Zkoušel jsem komplet ovladače od AMD i kompletně odinstalovat, ale to byla zásadní chyba, protože se potom na grafice usídlil "základní ovladač Microsoft" (který je k ničemu, protože u něj ani nefunguje ovládání jasu displeje) a už nebyla žádná možnost dostat tam jakýkoliv AMD ovladač. Prostě netbook se začal tvářit, že vůbec žádnou grafiku AMD neobsahuje a při opětovné instalaci catalystů dokonce ani ovladače grafiky vůbec nenabízel. Nakonec jedinou možností, jak zprovoznit aspoň nějak všechny funkce grafiky, bylo použít obnovení systému. Tím jsem tam dostal původní ovladač od AMD, jenže zase trvá ten stav, že jej nelze nijak aktualizovat. Nepředpokládám, že by někdo věděl co s tím, ale kdyby náhodou Jinak holt budu muset zkusit provést čistou instalaci W10.

Odpovědi na otázku

Obávám se, že u čisté instalace to bude to samé. Pouze s tím rozdílem, že se ti tam zároveň s instalací ihned nasáčkuje ten MS generický ovladač. Nicméně zkusit to můžeš.A důvod aktualizace původního ovladače? Něco snad nefunguje?

Důvod je ten, že se mi zdá, že se proti W8.1 snížil výkon při přehrávání videa. Vím, že ten netbook s AMD C-70 je slabý čajíček, ale aspoň video z disku byl schopen přehrávát bez problému i 1080p. A teď s W10 už schopen není, vždycky to jede pár sekund, pak se obraz zasekne (zvuk jede dál) a tak se to kouskuje. Tak jsem v první chvíli laboroval s kodeky, tím jsem nic nevyřešil, proto mě napadlo zkusit ovladač grafiky. Svět na tom nestojí, netbook mám jen jako přenosný PC na práci, ale potěšilo by, kdyby byl výkonově schopen aspoň toho, čeho byl schopen s W8.1 Jinak upgrade proběhl bez problému, žádný problém a vše funguje, jen tady toho.

To se ti nezdá. Opravdu tomu tak je a nejen u tohoto ntb. W10 totiž využívají méně syst. prostředků než W8, jsou jako rychlejší, svižnější a pro baterku úspornější. Na druhou stranu se to zákonitě projeví tak jak pozoruješ.Domnívám se, že ani jiný ovladač by to výrazněji nezměnil. Zkus laborovat s nastavením v CCC, třeba to pomůže.

Hadal bych, ze za tohle ovladac grafiky zodpovedny nebude.

Ve správci zařízení ručně aktualizuj grafický ovladač. Od dob Win 8.0 to tak musím dělat ručně, protože automaticky se zvolí ten od Microsoftu, ne ten od AMD.

To nevím, častěji je důležité zabránit nové i úspěšné aktualizace, když cíleně chceš nějaký konkrétní. Tohle nevím. Instalace OS je čistá, tedy ISO / flash?

Ne, právě jsem to dělal formou upgradu, protože jsem původní 8.1 měl v dobré kondici. Všechno taky prošlo a funguje bez problémů, jen tady toto. Každopádně pokud to nerozchodím, tak bude v dalším kroku následovat čistá instalace W10.

tak práve u Teba som C-70 nečakal, ale aspoň i5-4460, alebo i7-4770K. Nedá sa pôvodný ovládač vyhodiť cez správcu zariadení a až vtedy inštalovať nový? Skús spustiť inštalačku CCC, pozrieť sa do %temp% a nájsť inf, snáď tam ovládač bude a nahodiť ovládač grafiky bez spúšťania celého inštalátora. Keďže ide o NB, ovladače si sťahoval zo stránky výrobcu NB? Laboroval by som s ovládačom od MS - podhodiť mu iné ovládače, alebo ho zrušiť a dať pridať HW ručne. Aj to mi niekedy pomáhalo, keď asi W10 nemal ovládač pre asi chipset a takýmto spôsobom som mu vedel podhodiť ovládač inf pre XP. A ide to. Ale nešlo to akýmkoľvek spôsobom cez "pridať HW". Musel som asi cez "Instalovat se seznamu.../Nevyhledávat, zvolím...ručně/z diskety"

No ta C-70 samozřejmě není můj hlavní PC V tom mám i5 2500K a W10 tam dávat zatím nebudu. Ten netbook s C-70 mám na práci v terénu a používám ho i doma na net nebo na video, když se mi nechce sedět v pracovně u velkého PC. Jinak původní ovladač a komplet vše od AMD jsem vyhodit zkoušel, ale tím se tam natvrdo nacpal generický ovladač a nešlo s tím dělat už vůbec nic. S tím *.inf v tempu je to dobrý nápad, vyzkouším.

ani režim compatibility? Na C-70 by som sa bál pustiť VGA video. Niečo také som videl v akcii s videohovorom, chromom a teamviewerom. Nestíhalo to. Ak som ja rozchodil HD 3850, musíš aj Ty HD 7290

Náhodou, před upgradem na W10 nebyl problém pustit s disku 1080p video Problém byl jen s webovým videem v html5, ale třeba ve flashi taky v pohodě přehrál i FullHD. Ale s W10 nepřehraje 1080p ani z disku.

APU C-Series není ve Win10 podporováno a nemá proprietární ovladač. Alespoň jsem na stránce ATI/AMD žádný nenašel. Jen starší OS. ☺

Máš recht, vypadá to, že to fakt pro W10 (zatím) vůbec není.

mne ide W10 na P35/ICH9 s HD 3850. K ničomu nemám original ovládač, ale ide to

Zkusil jsem tam ze srandy nacpat ovladač pro 8.1, instalace proběhla, ale ovladač nefungoval, vždycky to napsalo, že byl zastaven. Ono to vypadá, že AMD jakýsi základní ovladač pro W10 vydalo, ale není dostupný samostatně, jen přes servery MS k instalaci W10. Tak předpokládám, že snad AMD vydá i normální catalysty s podporou C-70 pro W10. Vždyť to není zase tak starý krám, mám ho sotva 3 roky a měl už z výroby W8. Takže by to AMD ještě mohlo podporovat.

ešte raz: síce ja mám externú GK, na ktorú som stiahol drv z amd.com pre W7 a mám len NT 10.0.10130, takže nemám NB a nemám RTM, ale tiež som sa s tým trápil než som GK rozchodil. Ale ide mi to. Prečo píšeš o AMD? Nemal by si sťahovať ovládač zo stránky výrobcu NB? A neodpovedal si či nejde režim compatibility

Na stránce výrobce (Acer) jsem hledal jako první, ale jsou tam ovladače jen pro W8.1. Proto jsem pak šmejdil po webu AMD a nenašel

Já udělal ze zvědavosti na svém netbooku (Atom N270 takt. 1,71GHz, 2GB RAM, SSD 128GB) upg z W7starter na W10 32bit v očekávání, že to bude svižnější, ale jsem celkem zklamán. Zapnutí a start netbooku je delší, první spuštění double commanderu trvá déle, Edge než načte první stránku, Chrome na sedmičkách taky běhal nějak rychleji. Nevím, zda by nějaké zrychlení vyřešila čistá instalace W10, zatím se mi do toho nechce. V nouzi nejvyšší vytáhnu externí hdd a udělám zpět obnovu diskových oddílů se Starterem.Jediný problém, který jsem musel řešit, byl ACPI, přeci jen to je šest let starý kousek. Nakonec i tu starou Intel GMA to pobralo (před pár týdny to hlásilo nekompatibilitu). Nevím, jak jiní, ale já si zvykl na "metro" a Charm ve W8.1, nyní mi nová nabídka start přijde taková zparchantělá. Musel jsem si to na pidískovi hodit do celoobrazovkového režimu.

W7 Starter a W10 sa ťažko porovnáva. Aj keď aspoň máš 2GB RAM, ale CPU nezrýchliš a W10 je zrejme náročnejší

Večer jsem projížděl všechny možnosti nastavení, co tam jsou (TP jsem před tím nezkoušel, takže to vidím prvně). Nakonec nastavení - soukromí - vypnul jsem všechny synchronizace a další jiné blbosti, co jsem našel a které nejsou potřeba a které se spouští po startu netbooku (při upg nejsou ani v nabídce, co vypnout). Ještě jsem prohledával, jaký balast si to po sedmičkách nechalo a celkem začínám být rozhodnut udělat někdy čistou instalaci. Subjektivně to teď běhá jako dřív, je jasné, že tento jednojádrový atom s HT a základní deska má své omezení, ale ta mašinka se mi občas hodí.