» Poradna » Mobily

Nelze aktivovat Iphone 7 (uživatel Jura mi chtěl pouze pomoci)

zdravím všechny,viděl jsem, že jste uživatele Juru nazvali zlodějem , ale není tomu tak.jsem ten kamárad, který má ten iphone 7 co nejde aktivovat. koupil jsem ho na bazaru od nějakého podvodníka a dal jsem ho kamarádovi jestli by nevěděl co s ním.vidím, že také nevěděl co dělat, takže se chci zeptat osobně, jestli nevíte někdo jak iphone spravit. viděl jsem pár videí jak to spravit, ale pokaždé mi to nevyšlo.děkuji a opravdu Jura není zloděj

Odpovědi na otázku

To nelze aktivovat nemusí být způsobeno krádeží. Před nějakou dobou se ke mě dostal importovaný iPhone co měl stejný problém a to byl majetel před prodejem resetován a vymazán. Obejít to jde ale jsou z toho jen problémy. Nechci pomáhat zlodějum. Prokažte že je telefon váš a klidně vám pomůžu...

nemám s tím problém, ale jak vám to mám prokázat?

Třeba jsem přes nějakou stránku na posílaní obrázků postimg.cc , ctrlv.cz atd... poslat fakturu od telefonu nejlépe i s krabičkou.

dobře obrázky můžu poslat ale fakturu bohužel nemám.podvodník mi ji nedal, zní to jako bych ho ukradl, ale opravdu jsem ho koupil na bazaru od nějakého podvodníka, má chybažádal jsem ji, ale nechtěl vystavit

Tak to prokažtě nějak jinak. Ale musí být jasné že je telefon váš...

Obrázky telefonu se vlastnictví neprokáže...

chápu, že berete riziko, že můžete pomoct nějakému zlodějíčkovi, ale opravdu jsem majitel já (bohužel)

I kdybych telefon odblokoval tak nepůjde na plno využít. Byl by jste zavislý na neoficiálních aplikacích vyžadujících jailbreak...

takže jak moc bych byl omezen?

Musel by jste instalovat aplikace z alternativních zdrojů. Něco jako stahování .APK souborů na Androidů. Omezen by jste byl u aplikací vyžadující iCloud nebo u bankovních aplikací co nefungují s jailbreakem

divejte, já pouze potřebuji internet a abych mohl telefonovat to je vše, takže pokud budu omezen nějakými aplikacemi tak mi to asi vadit nebude

Nevím jestli není lepší koupit si nový iPhone 7, ale jestli máte zájem tak napište (nejlépe na nějaký chat) a pokud se vám podaří prokázat že jste ho koupil, tak ho odblokuji

messenger?

no mohu se vám nějak zavázat, opravdu nevím jak ho jinak prokázat

Klidně...

A stačí ti, když ti prokáže, že ho koupil od nějakého zmrda, co ho někomu ukradl?

nevím zda ho podvodník ukradl, ale je má chyba, že jsem ho koupil bez nějakého dokladu

Tak si ho příště kup normálně v obchodě, kde ti fakturu dají a ne na pumpě od týpka v kapuci s černými brýlemi. Fotkou mobilu v ruce neprokážeš nikomu nic.

vím je mi to jasné, ale nevím jak jinak to prokázat

bohužel jsem naléhavě potřeboval zařízení a podcenil jsem pravost Iphonu

Tak ho odevzdej na policii. Původní majitel jistě bude mít radost, že se mu vrátil. Koupě kradené věci z tebe majitele nedělá.

naléhavě se kupuje mobil za 5 stovek v Tescu.

Obejít to jde třeba skrze SW, který to odblokuje, ale pak to funguje jen do vypnutí a s každým zapnutím to je třeba dělat znovu.

Existuje i cesta bez toho dělání znovu. Ale rozbije to iCloud a telefon je pak použitelný jen s jailbreakem

iPhone bez iCloudu? Uff :D

Z té otázky pořádně nechápu co je za problém ale "nelze aktivovat" je častá chyba u sedmičky. Je to hw vada a bez mikropájení to neopravíš. Má ten iphone signál když do něj dáš SIM nebo píše "no service"?

náhodou mikropáječku má můj známy a píše "no service"

Tím pádam je lepší ho prodat na náhradní díly. Opravá s největší pravděpodobností nebude jednoduchá a nejspíše i drahá

Tak na ytb určitě nějaký ind bude mít tutorial jak to opravit, řekni tomu známýmu a třeba ti to za flašku udělá :P

Boze dnes uz hadam kazdy zlodej vie, ze jablka sa kradnut neoplati. A ty si kupis jablko cez bazar, potom zistis, ze s tym nepohnes a myslis si, ze to podla nejakeho priblbleho fake videa na YB odomknes? A este na par klikov v nejakom unname programe? Ta dnestna mladez, to je hadam zly vtip. Ako nie ze by to neslo, ale to nie je klikacka v softe. Tu ti s tymto fakt nikto nepomoze. Odrataj si tu polozku z dani :) a pouc sa z toho. Alebo vybehaj servisy a tam sa pytaj, ale, no neviem neviem.

Tak to neukradl Jura, ale ten podvodník, od kterého jsi to koupil. To přece na věci nic nemění

Když koupíš od někoho kradenou věc, tak se z ní opravdu nestává legální. To už je holt tvoje hloupost, kupovat telefony z pochybných zdrojů. A navíc ještě iPhone, o kterých je známo, že se jen stěží nebo spíš vůbec, dají v takovém případě zprovoznit. Tak je to už stejně historický iP7, ten už moc velkou hodnotu nemá, tak tě to nemusí mrzet

Že se nestane legálním vlastníkem kradené věci, je tradovaný omyl. Dle našeho prasečího práva, pokud kradenou věc od někoho koupíš v dobré víře a okolnosti nenasvědčují zde zrovna krádeži, tak se stává legálním vlastníkem věci v souladu se zákonem. A původní majitel utře fósa. Dostatek judikatury na toto téma existuje.V tomto případě, pokud nějak věrohodně prokáže, že po prodejci chtěl nabývací doklad, tak by měl slušnou šanci, pokud se soudce dobře vyspí, jabko dostat do vlastnictví. Byť by bylo původním majitelem hlášené jako kradené.Zvlášť pokud by se nedařilo prokázat, že prodejce je zároveň i zloděj a nemá to už z kdoví kolikáté ruky.Je to postavený na hlavu z logiky věci, ale děkujme tvůrcům zákona 89/2012 Sb.

To si opravdu nemyslím. Pokud je mi známo, tak nový "vlastník" je bez náhrady o věc obraný a musí si škodu nárokovat h toho zloděje, co mu to prodal.

Ale on sám připouští, že to ten "podvodník" ukradl.Takže tady není žádné nabyl v dobré víře a pod.Ještě pár příspěvků od něj a ono se z toho taky klidně může vyklubat spolupachatelství.

§ 1111Získal-li někdo movitou věc za jiných okolností, než které stanoví § 1109 nebo 1110, stane se vlastníkem věci, pokud prokáže dobrou víru v oprávnění převodce převést vlastnické právo k věci. To neplatí, pokud vlastník prokáže, že věc pozbyl ztrátou nebo činem povahy úmyslného trestného činu.Mozna nez se tu zacnes ohanet znalosti zakonu, tak by stalo za to si je nejdriv radne precist viz. posledni veta.

Tenhle mudrlant jen mele nesmysly, ktere si sam domysli, a s realitou maji malo spolecneho.

Takže, koupíte telefon od pochybné osoby, bez faktury, pravděpodobně kradený... A pak se divíte, že nefunguje..Fakt mám obrovkou chuť napsat: "Dobře ti tak, jen idiot by podporoval zloděje tím, že by si od nich něco koupil".

Všichni řešíte krádež, přitom ten telefon vůbec kradený být nemusí. "Nelze aktivovat" byla celkem běžná výrobní vada u sedmiček spojená se čtením SIM. Apple dokonce zdarma nabízel opravu/výměnu zařízení. Párkrát se mi i stalo že po továrním resetu (z prostředí iOS, ne obnova přes itunes) už nešel aktivovat a nečetl sim.

Ahoj, souhlas. Řekl bych, že se tady pletou dvě věci dohromady. Problém "Nelze aktivovat" a problém Zámek aktivace FMI (Find my iphone). Zámek aktivace je ten bod spouštění iPhone, kdy musíte zadat heslo k emailu, který je vázaný na iCloud účet. To je když se vám zobrazí část emailové adresy. A toto je jedna z ochran proti dalšímu používání telefonu někým, kdo na to nemá právo. Ale problém "Nelze aktivovat" byl častý problém u iPhone 7 určité výrobní řady. Apple na to vypsal takzvany repprogram, kdy tuším 3 roky od datumu výroby se iPhone 7 s touto vadou vyměňoval za nový kus. Hledal jsem ten REP program, ale vzhledem ke stáří iPhone 7 už asi není, ale tady je odkaz na jiné:https://support.apple.com/cs-cz/service-programsZde bych to tedy viděl na klasickou závadu iPhone 7. A jinak pokud se tady skloňuje zákon České republiky, tak taky pozor na zákon 345 křivé obvinění. Vážím si členů této poradny, ale bohužel tu více platí příměr zapomněl jsem heslo do mailu = jsi blbec, měl jsi si ho napsat. Zapomněl jsem PIN do mobilu = ukradl jsi ho. Znám lidi, kteří otevírali telefon dotykem prstu dlouhou dobu, pak telefon restartovali třeba kvůli aktualizaci no a chtělo to po restartu PIN, který prostě a jednoduše zapomněli, protože ho půl roku nepoužili. Bohužel si myslím, že takto položený dotaz by vedl k odpovědi, že ho dotyčný ukradl.

"PIN, který prostě a jednoduše zapomněli, protože ho půl roku nepoužili"No tomu bych zase úplně nevěřil, telefon po mně chce PIN po každém vypnutí a zapnutí, nebo každé cca 2 dny (samsung) a předpokládám že ostatní výrobci to mají podobně. Půl roku odemykat jen otiskem mi přijde dost nemožné.

To je pravda. Že telefon koupil na bazaru od nějakého podvodníka, ještě neznamená, že je kradený.

Upřímně to ani nemusel být podvodník. Jak jsem psal, nejčastěji jsem to viděl po továrním resetu. Ten člověk ho prostě mohl vymazat, prodat a o té vadě vůbec nevědět. Tazatel nepíše jestli se s ním vůbec snažil spojit a řešit to, předpokládám že ne.